| MariaLazar a întrebat:

Anul trecut un baiat s-a mutat in clasa mea in mai. Dupa cateva zile am devenit cei mai buni prieteni(l-am placut). In luna iunie (in vacanta) i-am spus ca il plac. Dupa am plecat in vacanta. Cand m-am intors el am mers in vacanta si dupa am mai vorbit cu el pe Facebook. Am aflat ca si m-a placut. Cand am inceput anul scolar ma trata ca pe o simpla colega. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i din nou, poate ca el este cam uituc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate asteapta el ca tu sa ii aduci aminte ca il placeai. Ar trebui sa te dai in vorba cu el sa vezi daca reactioneaza ca inainte. E posibil ea nu mai simta ceva pentru tine acum.

| MariaLazar explică (pentru DoarBogdan):

Am incercat de 100 de ori sa deschid conversatia cu el. Uneori merge si a doua zi e ca inainte. Si sunt sigura ca nu ma mai place, pentru ca lui i-a placut recent de alta fata din clasa mea

| DoarBogdan a răspuns (pentru MariaLazar):

Pai atunci lasa-l...

| AtâteaCondiții1243 a răspuns:

Poate nu te mai place.
Intreaba-l in momentul potrivit ce s-a intamplat si gata.
E doar un tip, rlly.