| Robii a întrebat:

Are ceva daca fumez o tigara pe zi, chiar la doua zile? Adica, sunt expus riscurilor, cum sunt expusi cei care fumeaza un pachet pe zi? Sauu, nu ma afecteaza cu nimic?

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mai bine nu te mai atinge de ele.Dependenta vine pe neasteptate, apoi parerile de rau ca nu te poti lasa. Fumatul ocazional nu dauneaza, dar dependenta e dezastruoasa.

| Robii explică (pentru Danut_Popa_1961):

Deci sa inteleg ca nu ma afecteaza o tigara, la 2 - 3 zile?

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Robii):

Orice s-ar spune, si oricat mi-as dori sa nu se apuce nimeni de fumat, o tigara la 2-3 zile, chiar una pe zi, nu face rau, pentru ca efectul dispare in cateva ore. Unele persoane fumeaza 2-3 tigari pe zi,in anumite momente, ca un,, tabiet,,.dar dependenta, asa cum ti-am spus, intervine pe neasteptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te afecteaza dar in mai mica masura.Ar fi bine sa le sistezi de tot, pentru ca mai tarziu de la una pezi ajungi la doua, si uite asa devii dependent. Sfatul meu.

| τττ a răspuns:

Bună.
Îți dai seama că te afectează, dar în mai mică măsură.Cel mai bine ar fi să nu te mai atingi de ele! Nu ști când o să deveni dependent.
pa, pa.

| simomih a răspuns:

Un studiu a aratat ca o tigara iti scurteaza viata cu 8 minute.Fa si singur un calcul.Nu te afecteaza la fel de mult ca cei care fumeaza un pachet pe zi.dar totusi isi pune amprenta.