| x2gk9r a întrebat:

Salut! As vrea un sfat...
De ceva timp imi pierd increderea in mine si cateodata am incredere in mine, cand am incredere in mine nu imi pasa de nimeni si nu mi-e frica de bataie deloc iar cand imi pierd increderea sunt tacut si nu raspuns la anumite persoane care vb despre mine aiurea...
Oare de ce?
Cum pot sa am incredere in mine mereu si sa nu mai tot cedez aiurea.
Sunt baiat

10 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Fii puternic!

| 199onur7 a răspuns:

Ce vrut sa însemne asta cand am incredere in mine numi este frică de bătaie asa ai zis de ce spui asta? Cineva te agresează fizic? Te bate cineva in halul ăsta? Nu mai pune inima ce spune oamenii rau lasăi pe toți pe până lui el știe cel mai bine cum și când sa-i puna pe drumul cel bun.

| x2gk9r explică (pentru 199onur7):

Nu ma bate nimeni absolut nimeni doar ca unu a zis ceva catre mine si m-a deranjat faptul ca am tacut...

| Tinivgr a răspuns:

Fii tare în gură și o sa fie totul mai bine.
Sincer știu cum e să te ia altii peste picior si sa te faca de tit cct dar când o sa vada ca ai prins curaj si ai vorbe la tine te lasa in pace.
Si sa stii ca atunci când îi ignori îi enervează cel mai tare, asa ca curajj nene...

| x2gk9r explică (pentru Tinivgr):

Poti te rog sa fii putin in privat?

| Tinivgr a răspuns (pentru x2gk9r):

Da

| x2gk9r explică (pentru Tinivgr):

Salut! De ceva vreme niste fete le barfeste pe prietenele mele si pe mine.
Data trecuta nu stiu ce barfe a scos sa nu mai vina cu persoana respectiva in clasa si am intervenit eu ca sef al clasei si nu am tacut la ea deloc ba chiar sa calmat.
Astazi a deschis din nou subiectu si a zis asa:
"In primul rand esti o muiere si o ***,
si ai venit pana la mine la banca mai luat tare si mai si comentat"
Iar eu de acolo am inceput sa zic ce s-a auzit de noi de fapt de la ea iar ea de acolo tot ne intreba cine ne-a zis dar noi nu i-am zis deloc.
Credeti ca ea fost ciuda?
Credeti ca am procedat bine ce am zis de data asta?
Un sfat. Multumesc!

| Tinivgr a răspuns (pentru x2gk9r):

Păi nu ai facut nimic rău pur și simplu ai vrut sa știi cine a zis chestile alea despre tine.

| x2gk9r explică (pentru Tinivgr):

Stiu asta doar ca vreau o parere crezi ca am procedat bine astazi ce am facut azi?

| x2gk9r explică (pentru Tinivgr):

Dupa parerea ta daca am raspuns asa asta arata ca sunt un las sau?