| x2gk9r a întrebat:

Salut...
Astazi am avut o zi grea.
Eu am niste colegi ok, mai glumim intre noi, iar un coleg azi ba s-a prefacut ca ma prinde de picior, ba ca ma loveste, dupa cand am stat in statie jos pe cand am vrut sa ma ridic o zis "stai aici jos, stai aici" m-a tinut cateva minute.
Nu stiu frate, inteleg ca glumeste dar eu nu stiu cateodata la glumele astea.
Un sfat?
Este normal?

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deschide gura si spune-i ce te deranjeaza, ca tacutul nu ajuta la nimic, doar te umple de frustrare si de nervi!

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu inteleg ce glume sunt astea.Glumele implica inteligenta si bun simt, umor, astfel incat sa rada ambele parti. Daca rade numai o parte, toata chestia se apropie periculos de hartuire.

| x2gk9r explică (pentru dullcat):

Nu da bullying sincer e ok rade si ceilalti e de treaba doar ca cateodata este o limita

| dullcat a răspuns (pentru x2gk9r):

Pai este o limita si daca tot il lasi sa o incalce va deveni mai rau pentru tine.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu,nu este normal.
Explică i că dacă nu se potolește,te duci la diriginta și-i zici ce-ți face,iar daca nu se cumințește, spune-i dirigăi și o să-i potolești pe aia care n-au ce face, crede-ma
Până la urmă nu ești obligat să le suporți toanele unora.
Și mai mult de atât, daca vede că i-ai spus, o sa se potolească o perioada.

| x2gk9r explică (pentru Hyperion7):

Cand s-a prefacut ca imi trage una a vzt diriga dar nu a zis nmk...nu m-a lovit doar s-a prefacut

| x2gk9r explică (pentru Hyperion7):

Nu imi da bullying sau ceva doar se joaca atata tot dar cateodata este o limita

| x2gk9r explică (pentru Hyperion7):

De ex ne jucam intre noi il jignesc si eu si el pe mine...

| Hyperion7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Totuși,nu ar trebui sa lași asta netrecută cu vederea, spune-i că te derajeaza astfel de gesturi.

| Hyperion7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Ah,pai atunci nu ai ce sa facihappy
Ești la voia lui, daca-i cânți în strună...crying

| Hyperion7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Pai spune-i care este aia

| x2gk9r explică (pentru Hyperion7):

O sa ii zic maine si va intelege

| Hyperion7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Sa dea Domnul sa fii auzithappy

| x2gk9r explică (pentru Hyperion7):

E de treaba sincer ma inteleg cu el bine doar ca are niste glume proaste care nici nu razi la ele?

| Hyperion7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Aaa,tipul ăla de coleg pe care nimeni nu-l suporta, am înțeles sad
Și eu am avut de suportat câțiva, mă bucur că a trecut

| x2gk9r explică (pentru Hyperion7):

Pe langa asta o zis diriga ca daca are de face cu mine are de face cu ea))))
Oricum cand mai face asa ii raspund cu acceas moneda si ii voi spune)))

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Zi-i ca te deranjeaza si nu, nu este normal daca vede ca te deranjeaza.

| x2gk9r explică (pentru MAteiLaAjutat):

Dar ce rost are sa ii zic sunt la liceu poate e asa normal si cu unii mai face asa

| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru x2gk9r):

Si eu sunt la liceu, asa ca daca e, fa-i si tu la fel laughing))