| Alex12365 a întrebat:

Salut,azi am mersi la un prieten acasa cu mai multi prieteni, si era la fratele acestuia copil de vreo 10 ani (noi avand 14) si de el se can rad toti ca are ochii strambi, si s-a urcat la etajul casei si a inceput sa ne injure pe toti de mame de surori, si ca noi suntem betivi ca furam bani de la parinti, nea tinut asa vrei jumatate de ora, noi ne am enervat foarte tare, si ne am urcat dupa el si i am dat eu cativa pumni in cap (in cap nu in la fata ca are ochelari) si dupa a venit mama acelui prieten si a zis sa il lasam ca, ca daca ne mai injura ne lasa sa i facem ce vrem, noi am vrut sa plecam acasa, am mers vreo 200 de m si iar ne a injurat, ne am dus la mama prietenului si i am spus si nu la dat pe mana, noi nu i am dat in fata i am dat doar in cap si la corp, nu a cazut jos nu nimic da a inceput sa planga fals si se jura ca nu mai face nimic, cine este vinovat? Noi sau el? Putem avea probleme cu politia daca ne face reclamație?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca puteti avea probleme cu politia!
Daca copilul ala face comotie cerebrala si moare de la bataile in cap, toti intrati in puscaria juvenila pana la 18 ani, apoi mutati in Puscaria de adulti, de unde iesiti peste 20 de ani.
Asa ceva nu se face!
Voi sunteti mai rai decat copilul ala de 10 ani, pentru ca ati demonstrat ca nu sunteti capabili sa judecati, raspunzand la un atac verbal, prin atac corporal grav, aplicate la cap!

| Freya1 a răspuns:

Voi sunteti de vina.
Daca aveti 14 si el 10 se presupunea ca ganditi mai mult.Ati ras de el ca are un defect fizic dar daca va nasteati voi handicapati va convenea sa fiti marginalizati si bataia de joc a altora? Iar daca el e mai mic si singuru mod prin care se apara de voi era sa injure voi ce v-ati gandit hai sa il si batem.Da de ce nu va luati de alti pe masura voastra de 18+ sa vedeti cum e sa luati cativa pumni in cap

| Cris988 a răspuns:

În primul rând, foarte urât din partea voastră că râdeți de un copil care are un defect fizic te care nu e vinovat!(Nu vă gândiți că suferă şi se apără şi el cum poate? Se pare că nu mai există empatie.) Aveți 14 ani, el are 10, ştiu că de multe ori pot fi enervanți, dar vă prindeți mintea cu un copil? Nu-i mai dați în cap, poate să se întâmple ceva grav.

| Cris988 a răspuns:

Voi sunteți vinovați, dar şi el. Educația lasă de dorit!