| cavaleru47 a întrebat:

Baietii, am si eu o problema in legatura cu bataie.Scuzati daca au mai fost topicuri deschise in legatura cu asta dar insa la mine e altceva.Deci am 15 ani si sunt la box.Imi este frica sa particip la meciuri batai si chiar daca se ia cineva de mine pe strada si stiu ca-l bat mi-e imi este, teama. Prind foarte repede il legatura cu boxul sincer am si plans eu si antrenorul meu cand am luat o pauza de vreun 1 de zile. Ok sa trecem la subiect, daca stau sa ma gandesc profund nici nu stiu de ce mi-e frica sunt obisnuit cu pumni in fata in burta si astea nu mi-e teama de ele, dar am o retinere in mine.Incep sa transpir ma glodeste cv ma apasa in piept inima bate de parca, as fi luat droguri.Si imi e teama sa lovesc la fiecare meci tot meciul sunt stresat. Mi se mai duce din frica si prind incredere in mine atunci cand am lovit parerea mea aici ma ajuta adrenalina in momentul acela nu prea mai gandesc, dar problema este teama dinaintea luptei sau al conflicutlui.Inca altceva am aceeasi senzati la scoala.Stiu ca proful este exigent Ma scoala in picioare, Tu raspunde! In momentul acela daca nu stiu si colegii se rad de mine am aceasii senzati transpir de parca am alergat 10 km ma rusinez sau habar n-am ce am. Ce sa fac in legatura cu asta, am avut vreo 4 meciuri.Nu incepeti cu aberatii de genu(du-te la sala sau du-te si batate pe strada cu turme de tigani etc.) eu vreau sa-mi mai dispara din frica chiar daca asa e felul meu Dumnezeu ne-a dat cu avantaje si dezavantaje.DEci in final mi-e frica sa incep o confruntare, evit cat se poate dar in ring e cu totul altceva acolo.Si chiar daca stiu ca respectivului ii este frica tot am un gol acolo. MULTUMESC ANTICIPAT!

3 răspunsuri:
| Robert2570 a răspuns:

Frate nu esti singuru stii chestia asta cu frica vine de la sine iti e frica de lovituri ori de durere ori te intimidezi ca vezi titamai,, matahala,, si zici ca asta ma bate asa .NU...trebuie sa treci peste asta GASESTETI CURAJU FRATE ca alfel n ai sa faci niciodata nimic. Bafta!

| cavaleru47 explică (pentru Robert2570):

Multumesc,dar nu mi-e frica de pumni sau ca e ditamai matahala, sa fiu sincer nu prea stiu dc mi-e frica cred ca de a nu fi umilit sau ceva de genu sad...:

| cavaleru47 explică:

Haideti nimeni nu se uita, dati-mi un raspsuns ca astept de 3 zile...thinking