| anonim_4396 a întrebat:

ce pot sa fac sa ma opresc din cresterea in inaltime deoarece am 14 ani si 1, 84 m si nu prea as vrea sa mai cresc foarte mult? Banuiesc ca sunt destul de inalt dar daca ar fi sa mai cresc nu as vrea sa depasesc 1.88 m... Ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| ARSSS a răspuns:

Am aceeasi problema, doar ca eu am 17 ani si am 1. 96, nici eu n-am mai vrut sa cresc, dar e totul genetic, si eu am fost la sala in clasa a 7-a si trageam ca prostu, dar nu m-am oprit, poate o poti incetinii, dar de oprit nu ai cum big grin sry,

Ps. Ai multe avantaje, cand esti inalt, asta am observat pana acum, dar si dezavantaje, ca in oricehee hee, dar mai bine inalt decat pitic, parerea mea tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te poti duce la sala pentru ca acolo ridici greutati deasupra capului.Coloana este presata de greutate si nu o sa se mai dezvolte, tocmai de asta culturistii sunt scunzi.Mai poti ridica si pe acasa daca ai, daca nu gasesti tu ceva.Bafta si tinete cat mai mult de sportul asta pentru ca ai doar 14 ani si ai mai creste mult.

| Morales a răspuns:

Si eu am 16 ani si 1, 97 dar nu am nici cea mai mica problema...adica cand am avut si eu 14 ani ma intristam si eu, dar cu timpul trece...