| TheFuture46 a întrebat:

Salut, ce sfaturi sau metode imi puteti spune, ca sa imi conving prietena sa se lase de fumat definitiv?
Ea nu se considera fumatoare, chiar o jignesc daca o numesc asa, dar s-a apucat anul asta cica din cauza muncii/stresului, si cand ii vede pe colegii de munca, nu poate rezista. Ea fumeaza 1-2 luni, apoi se lasa o luna maxim, dupa se apuca iar, si tot asa. Cel mai mult a rezistat 2 luni, pentru ca am insistat eu, dar s-a apucat de fumat pe ascuns. Am amenintat-o ca ma apuc si eu de fumat, daca ea nu renunta, ea tinand la mine, a incercat, dar a revenit repede la obicei

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Din pacate n-ai cum daca nu e si dorinta ei. Pentru asta iti trebuie vointa si daca nu o ai degeaba ii tii tu tot felul de discursuri motivationale.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ameninto ca nu ii mai bagi limba in gura ei, sau renunti la relatie. Eu as fi lasat-o pentru ca nu mi se pare ca un om serios sa fumeze sau sa bea alcool. Numai iresponsabilii si nesimtitele fac asa ceva.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Știe și ea că nu e bine, nu știu ce ai putea face, până la urmă nu îi poți dicta ce sa facă și ce nu.

| TheFuture46 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Exact așa mi-a spus și ea, odată s-a oprit pentru că i-am cerut eu. Totuși mi-a venit o idee cum sa o fac sa renunțe, dar trebuie să mă sacrific și eu. O să mă apuc sa fumez iarbă, pentru că a zis că nu îi place mirosul, și o atac asa

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru TheFuture46):

E treabă ta dar totuși mi se pare o prostie.