| SnickerMarian a întrebat:

Cum pot evita o bataie?
Situatia este urmatoarea:
De doua ori pe saptamana, ma duc sa ma intalnesc cu iubita mea, care sta in satul vecin. Ei bine, in satul vecin, i s-a pus pata unuia caruia ii place de iubita mea pe mine, acesta fiind cu doi ani mai mare ca mine. Ieri m-am intalnit cu ea, si tipul ala s-a luat de mine. Nu imi e frica de el, dar nu vreau sa ma bat, pentru ca el cand vine, vine cu ``gasca`` si nu am nici o sansa. Mi-a spus ca daca ma mai prinde prin sat, nu stie ce-mi face, si eu normal ca voi mai merge, cum pot sa evit situatia asta?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ia-l si tu la misto si aia e, daca pleci capul nu se rezolva nimic.
Prefa-te ca stii ceva ce el nu stie, si aia e, fii increzator.
Eventual ia-ti si tu ceva ce sa ai la indemana, sa-l poti intimida cand apare sa faca pe smecherul si aia e.

| SnickerMarian explică (pentru OldSoul):

M-am gandit si la varianta de a lua ceva la mine, dar nu sunt major si pana si folosirea unui spray cu piper este ilegala daca nu ai varsta de 18 ani.

| OldSoul a răspuns (pentru SnickerMarian):

Eh, daca e sa o iei asa si pumnu daca-l folosesti e ilegal, in conditiile astea, victima scrie pe oricine respecta legea.

3 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Intalnitzi-va pe teren "neutru" adica in al sat/oras etc. si daca o iubesti lupta pentru ea. asta e, pe fetele bune e oleaca de" bataie". pana la urma, vb cantecului :
"decat sa ma despart de ea, mai bine-aprind tot satu'"
poate merge si o amiabila, adica sa discuti cu omul in 4 ochi ca ai intentzii serioase ( poate chiar ai ) cu fata si voi doi o sa ajungeti consatei si ce rost are sa va dusmanitzi.