| Razvan85367 a întrebat:

Salut!
Cum scap de timiditate când vorbesc cu o fata fața in fața?
In general sunt destul de sociabil, vorbesc cu oricine, fete, băieți, nu contează.
Însă când e vorba sa vorbesc cu o fata atrăgătoare, sunt legumă, nu știu să mai vorbesc, să mă exprim, etc.
Sa nu mai zic că tremur din toate încheieturile.

5 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Păi trebuie să vorbești cu cât mai multe fete.Dar înainte să vorbești cu o fata fa un exercițiu imaginar acasă în care să vorbești cu o fata și după aceea aplici și în viața reală.
Hai să îți zic că și eu am fost în situația ta.Eram prin Sibiu și m-am dus la o gogoșerie și o tipă de acolo m-am întrebat dacă,, daca nu vreau sa o iau la pachet și pe ea împreună cu gogoșile".M-am rușinat tare atunci și am refuzat-o din cauza faptului că mi s-a făcut rușine.

| S8N a răspuns:

Practice makes perfect.
Singurul lucru care îl poți face e să încerci, cu fete care nu le știi, și chiar dacă eșuezi să înveți din asta și să tot încerci. așa a fost și la mine prima dată, acum am 4 fete în telefon.

dacă stai în zona de confort nu vei schimba nimic.

| DavidVreauIubitapls a răspuns:

Ba mai bine te dai la baietii femeile sunt efemere

| Razvan85367 explică (pentru DavidVreauIubitapls):

Mersi de sfat????

| Razvan85367 explică (pentru Razvan85367):

Ammm, ce vrei sa zic alt ceva?