| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
De ceva timp îmi place de o fata din grupul meu de prieteni. Ma gandesc foarte des la ea. Faza e ca ea nu cred ca ma place înapoi. Prietene de ale ei care sunt in grupul nostru de prieteni au mai zis apropo-uri despre asta dar ea nu a avut nicio reacție ca m-ar place înapoi. Nu știu dacă ea și-a dat seama ca eu o plac dar îmi e asa sa ii zic, din moment ce suntem in același grup de prieteni. Chiar o plac mult și ma ia asa o stare de tristețe când ma gandesc ca nu pot sa fiu impreuna cu ea. Nici nu am când sa ii zic, pe afara ieșim mereu cu grupul, prin mesaje nu cred ca e o idee buna și nici nu prea vorbesc cu ea prin mesaje. Voi ce sfat-uri îmi dați?

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Incearca sa iti iei inima in dinti si sa o abordezi pentru ca daca nu incerci nu ai de unde sa stii ce simte si ea.
Esti barbat fa primul pas, scoate-o la o plimbare, ofera-i o floare, fa-i o poezie...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi spui cu voce tare, de față cu toți prietenii din grup.

| Nirvanaaa a răspuns:

Spune-i ca nu ai nimic de pierdut. Nu te place? Aia e măcar ai incercat. Dacă te place, cu atat mai bine pentru tine.

| AlinMrs a răspuns:

Eu zic du-te zi ia-o deoparte, fa-i un compliment ceva banal ca-ti place cum zambeste, ca-ti place painea, e uda apa zii ceva numa zii si incearca s-o faci sa rada. Spune-i ca-ti place de ea si daca ar fi oky sa va vedeti. Simplu, numeri pana la 5 in gand si cand ai ajuns la 5 executi laughing asculta ce zic eu ca alta sansa n-ai. Daca nu merge schema te duci si faci la fel cu prietenele ei. Daca nici cu alea, mai incerci cu 100 de fete care iti plac la intamplare si dupa iei o pauza si incerci din nou. Bafta!

| PavelVladescu a răspuns:

Fratioru meu, stiu perfect cum e, analizeaza bine, cand rade se uita la tine? Cand vorbeste cu tine, se joaca in par? Chiar daca nu sta cu fata la tine, varful picioarelor este indreptat spre tine? Sunt multe semne, de multe ori face semnele evident ca sa te prinzi, dar daca prietenele ei au facut apropouri, inseamna de cele mai multe ori ca au vorbit inainte de asta, totusi nu astepta prea mult si 100 de semne, ca poate o pierzi, e mai nasol cand e in grupul de prieteni deja, dar fa sa para ca incepi sa o placi, nimeni nu te poate lua la misto cand nici tu nu stii ce simti, desi tu stii si esti mort dupa ea, daca nu te place nu pierzi nimic, spui ca e draguta parca incepe sa ti placa si ai vrut sa ti o incerci sa vezi ce iese iar daca te place, jackpot ai castigat fata