| anonim_4396 a întrebat:

De curand, dupa ce am absolvit m-am dus la masa festiva a unui prieten foarte bun. Acolo au mai venit 2 colegi, dintre care unul pe care il placeam dar era ceva trecator(plus ca o placea pe colega mea, dar a cam lasat-o, nu-si mai mananca nervii cu ea, sa-i zicem baiatul X), ne-am distrat, chestii. Mergem acasa la prietenul respectiv (ca ne-am hotarat sa dormim acolo), la un moment dat nu stiu cum, dar eu si baiatul X ne punem si ne uitam la poza de tablou si oarecum nu stateam confortabil, el a observat asta si-si pune mana peste umerii mei si eu inconstient imi pun capul. Stam tot asa si la un moment dat dormim amandoi unul in bratele celuilalt si dormim asa pana dimineata. Bun, discutam chestia asta la banchet si amandoi suntem de acord ca ne-am lasat dusi de val. Incepe pregatirea si dupa scoala, pe drum ma invita la el, vorbim, vorbim si la un moment dat iar ma trezesc in bratele lui.
Astazi l-a intrebat cum sta treaba cu noi, nici el nu stie, m-a intrebat ca daca vreau putem incerca sa vedem unde duce.
Eu nu stiu ce sa fac, cea mai buna prietena a mea mi-a zis sa fac ce-mi dicteaza inima, dar nu stiu ce-mi dicteaza inima si sunt o persoana rationala, mai putin sentimantala, imi exprim greu emotiile, mi-a zis si el ca ma impinge de la spate sa fac o miscare. Ce sfat imi dati?

1 răspuns:
| Gorghi_Gabita_1999 a răspuns:

Daca iti place de el fa ce este corect! big grin