| DianaMaria21 a întrebat:

De curând prietena mea cea mai buna s-a cuplat cu prietenul meu cel mai bun. Și ma simt foarte ciudat când ieșim toți trei, ma simt cam în plus. Nu-mi prea place ideea ca ei doi sunt împreună. Câteodată, simt ca nu trebuia sa le fac cunoștință. Credeti ca sunt o prietena rea daca simt asta? Daca vi s-a întâmplat și vouă vreodată, vreau sa știu cum ați acceptat situația.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ii normal ce simti, nu esti o prietena rea, e naspa situatia imi imaginez, dar totusi incearca sa te bucuri pentru ei ca-s fericiti impreuna. Mai iesi si cu alte persoane/grupuri si iesi cu ei mai rar.

| Andreeush a răspuns:

Nu cumva îți place de acel băiat?

| madalina90829 a răspuns:

Nu, nu ești o prietenă rea, te simți nasol pentru că ai sentimente pentru acel băiat dacă nu ai fi mai avea nu te-ar mai deranja faptul că ei sunt împreună, dacă te simți în plus ar trebui să te retragi până nu ți-o spun ei. Ar trebui să accepți situația, pur și simplu o faci nu e ușor, dar credemă o să accepți cu timpul, sper că te-am ajutat cât de cât ♡