| anonim_4396 a întrebat:

SALUT. De la gradinita am o prietena, am trecut prin multe, suntem cele mai bune prietene. Acum in ultimul timp de parca ma ocoleste. Este o colega in clasa care e proasta, nu invata si de la mine cere de copiat. Nu de mult a fost ziua ei si a invitato doar pe BFF a mea. Ce fac? Vreau sa fac ceva ca sa se uite la mine, in asa mod, asa zis cu invidie. As vrea sa o pedepsesc asa zis ca a vindut prietenia noastra. Nu mint. Sunt si eu geloasa, si cind ma supar nu pot fi suparata mult timp caci de parca mii jale. Cauta in ultimul timp si ea de copiat iar uneori ma conduce, ma vorbeste pe la spatele meu din cite am vazut si am auzit. Cum sa ma lupt? P.S. am 12 ani, ajuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuutor. dau funda

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Incearca si vorbeste cu ea sa vezi de ce se comporta asa. Oricum despre prietenii, poti gasi pe situl jw.org sectiunea adolescenti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o sa va inteleg niciodata pe voi fetele, asa ca iti zic ce ar face un baiat.Nu iar pasa Laso sa respire, fi indiferenta si va veni ia la tine. Daca a mers la o petrecere nu inseamna ca te uraste sau ceva de genu, las-o sa respire.Plus, daca sunteti asa de bune prietene de ce nu ai incredere in ea? Sa nu ma ei cu voi baieti nu intelegeti nimic despre prietenie, caci noi suntem distanti si ne mai inbrancim injuram etc, dar prieteniile noastre dureaza cam toata viata.

| Elizasweet a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba nu. ea se foloseste de mine. cu parere de rau. dar ai dreptate, a m sa fiu mai indiferent. oricum funda nu-ti dau