| alexTPU a întrebat:

Salut eu sunt clasa a9a si imi place de o fata de e cu mine in liceu intr-o pauza m-am uitat insistent la ea iar in pauza urmatoare ea a facut la fel dar ideea e ca noi avem grupuri de prieteni total diferite cum as putea sa o abordez?

Răspuns Câştigător
| Darkness13 a răspuns:

Hei!
Stiu ca pentru. unii nu este asa de usor sa abordeze persoana pe care o place asa ca uite ce ai putea sa faci :
1 ) Du-te si prezinta-te direct. Nu e greu, doar : - Buna, eu sunt Alex! Tu?
Dupa cred ca te descurciwinking
sau 2 ) Presupun ca grupul ei de prieteni are si baietii, daca iti e mai usor imprietenestete cu unul din ei, iar apoi va va face el cunostinta.
Sper ca te-am ajutat! happy Mult noroc!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te duci la ea, te prezinti si ii spui oful tau. Dupa spusele tale, ea va fi incantata de gestul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la ea şi spui ce ai de spus. Sau nu, şi atunci vei continua să scrii pe TPU.

| Love4Music a răspuns:

Strategic laughing)
Pai pur si simplu te bagi in discutie cu ea.
Si de acolo improvizezi laughing
Ii ceri mess-ul, facebook-ul etc...
Vorbiti va imprieteniti, apoi tu urmeaza sa faci ceea ce ti-ai propus de la inceput.

| Prea_Mult_Vorbesti_1989 a răspuns:

Sti cum, fi dezinvolt, spontan sigur pe tine te duci peste ea ca o furtuna sa nu aibe timp de reactie, dar inainte gandeste o abordare la care ea sa nu aiba prea mult de controlat tu sa controlezi jocul, sa nu o lasi sa se simta stapana ca mai departe nu te pot ajutahappy.