| Tiby49 a întrebat:

!! fac sala de o saptamana am 16 ani si vreau sa stiu ce proteine imi recomandati? TOTAL MASS 4200 e bun? si sper ca nu afecteaza cu nimic nu?

6 răspunsuri:
| BiancaGeorgiana a răspuns:

Nu iti recomand sa iei proteine...in general dauneaza. Gasesti multe informatii pe internet. Dar mai bine te hranesti corespunzator.ti-am spus..in general proteinele dauneaza sau cel putin asa stiu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BiancaGeorgiana):

De cand dauneaza proteinele? cine ti-a zis o asemenea tampenie?

| BiancaGeorgiana a răspuns (pentru Cosmin86):

Probabil confund cu altceva...nu stiu

| bleagaradu a răspuns:

Proteinele nu afecteaza cu nimic. Iti spun din proprie experienta. Proteinele sunt la fel ca laptele praf. Tu cand mananci pe langa ca asimilezi substantele necesare corpului se mai asimileaza si ce nu e necesar sau surplus ceea ce rezulta grasimea.
Proteinele sunt exact ceea ce trebuie pentru muschi, mai ales daca nu reusesti sa tii o dieta ca la carte.
Tine minte dieta face 40% din sala si 60% antrenamentul.
Proteinele se iau in functie de raportul tau de grasime din corp, daca esti mai slab iti recomand cele care au un numar mai mare de Carbohidrati gen Weider MegaMass2000. Daca esti mai plinut proteina cat mai slaba in carbohidrati. Gen whey protein sau milk and egg.

| Tiby49 explică (pentru bleagaradu):

Sunt mai slabut...creatina e buna? si cate g trebuie sa iau pe zi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Tiby49):

Inaltime/greutate? fara asta nu-ti poate recomanda nimeni un produs.

Si la 16 ani eviti creatina. Si total mass, total mass = porcarie romaneasca ieftina, dai banii degeaba si te si strici la stomac. In general cand vezi o cutie de proteine sub 150 de lei, o eviti, ca e o porcarie ieftina.