| yo0krysty99 a întrebat:

Am 14 ani, 51 kg, 1.71m, 25cm in brat si vreau sa ma apuc de sala. Intrebarea este: Dupa catva timp de sala, pot sa consum proteine la varsta mea? daca da, Rapid Mass sau Total Mass 4200 ar fi bune pentru inceput?
Dau Fundita!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Deci, in primul rand Nu confunda proteinele cu Steroizii!
Steroizii sunt asa zise proteine vandute la negru NU in magazine! asa ceva nu ai voie sa consumi niciodata!
Proteine poate consuma oricine dar daca nu va depune efort fizic se va ingrasa!
Deci raspunsul meu pentru tine este:
Poti consuma orice fel de proteine dar NUMAI din magazine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru lpavel):

"Steroizii sunt asa zise proteine", steroizii nu au fost NICIODATA "proteine", steroizii sunt clar steroizi ( naposim, anavar, etc. )

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Mai baietas eu stiu ce-s alea steroizi dar am crezut ca tu nu sti si ti-am zis pe intelesul tau, deci daca am scris ceva de proteine trebuia sa-ti dai seama ca stiu si eu ceva nu scriu numai asa happy si inca ceva eu cand ma antrenam tu nu erai nici macar pe teava happy deci fara suparare dar nu invata pe cei de la cine ceri ajutor!

| Cosmin86 a răspuns (pentru lpavel):

1. nu eu am cerut ajutor
2. da reply la raspuns, sa primeasca si utilizatorul notificare cand ii raspunzi

| lpavel a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, vad, nu am fost atent! Dar oricum asta nu te justifica pe tine sa-mi spui tu ce si cum...
2 As fi dat reply dar nu stiu din ce cauza nu arata butonul...

| Cosmin86 a răspuns (pentru lpavel):

Inteleg ce spui, dar daca vorbesti asa pe intelesul incepatorilor nu o sa le faci decat rau, ca o sa ajunga sa asocieze proteinele cu steroizii.

Si totusi "Proteine poate consuma oricine dar daca nu va depune efort fizic se va ingrasa", de cand te ingrasi de la proteine? happy

| lpavel a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu te supara dar nu mai dau detalii mi-ar lua mult timp sa fac sa intelegi iar eu nu am atata rabdare! DOCUMENTEAZATE!

| Cosmin86 a răspuns (pentru lpavel):

Ma documentez si stiu ce confuzie faci, confunzi un weight gainer care e bogat in carbohidrati cu proteine.

proteine = proteine pure, de genul hidroizolat proteic, nu weight gainer sau concentrate proteice cu carbohidrati