| Mihaidincluj a întrebat:

Salut, hai sa va explic repede cum sta treaba
Ma înțeleg bine cu o fata de la mine din clasa ea are prieten si sta la mine in brate ma pupa foarte des pe obraz pe gât, niciodată pe buze, eu nu stiu ce sa cred despre chestia asta ma place la modul serios sau doar se joaca?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Prefer sa cred ca doar se joaca,altfel ar intra in discutie caracterul ei si n-ar fi o discutie prea magulitoare.
O fata care are prieten cam greu sta in bratele altuia sau il saruta pe obraz si pe gat...
E posibil insa,ca fata sa doreasca sa incheie relatia in care se afla si sa se asigure ca tu vei fi clar urmatorul,temandu-se sa ramana singura,mai au fetele si genul asta de nesigurante si temeri.
Afla despre ce e vorba,intreab-o cat de bine ii merge cu prietenul ei si daca relatia lor e una de durata.
Pentru ca daca ea isi schimba partenerii asa,mai des,posibil sa te placa pe tine acum,iar daca relatia ei dureaza de mult timp,posibil sa se fi plictisit,sa fi intervenit monotonia.
Un lucru e sigur,fata e pozitiva in ce te priveste si te simpatizeaza,joaca ei e un semnal ca-ti poti permite anumite lucruri cum ar fi,de exemplu,genul asta de intrebari.
N-o desparti tu,insa, las-o pe ea sa se desparta singura...
Dupa toata polologhia asta, desi ti-am spus ca se joaca, pana si eu tind sa consider ca te place!
Deci, discuta cu ea!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Se joaca si ea si mai si exerseaza. Daca te placea, te pupa pe buze, asa ca a lasat asta pe seama ta.

| TheRealDaniel a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care il poti primi este ca trebuie sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca iti place de ea si daca se poate sa-ti explice comportamentul ei, daca si tie iti place de ea, spune-i ca vrei ceva mai mult de la ea si intreab-o daca si ea te place, daca da. spune-i ca vrei sa fii cu ea, insa nu se poate decat daca se desparte de ala. Sper ca ti-am fost de ajutor.