| theprettylittleliars a întrebat:

Ieri a venit o prietena la mine care l-a chemat afara pe baiatul de care imi place pentru a face cunostiinta cu mine. dar deja ne cunosteam cat de cat de la scoala. el credea ca sunt o fata mai vorbareata si nu stiu cum sa zic in fine (si chiar asa sunt) dar din clipa cand l-am vazut parca eram pe alt univers. nu mai vorbeam nimic el a propus sa mergem la el acasa sa jucam basket sau handball. ne-am dus si eu la basket eram buna.dar cand era el acolo eram ca o statuie adica parca as fi fost o tampita care nu stie sa faca nimicapoi am jucat handball a fost si mai nasoala treab dar apoi am plecat acasa. si imi e frica nu o sa mai vrea sa iasa cu mine sad cand e el cu mine nu mai pot fii eu insumi... daca ma intalnesc cu el ce sa ii spun?

5 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Sa-i spui verde-n fata ce simti pentru el. Mi se pare o aberatie ca baietii sa faca primul pas, mai aveti mai si voi sange in voi, nu numai noi de fiecare data. Parca v-am musca daca spuneti ceva. Chiar daca o sa-ti tremure picioarele, o sa rosesti, nu o sa conteze. O sa fie o experienta unica happy

| titi14 a răspuns:

Pai daca te intalnesti cu el ar cam trebui sa incepi discutia cu un simplu "Buna ce mai faci?". Sa ii zici ce bine te-ai distrat cu el si prietena ta si poti sa iti scuzi comportamentul de atunci cand erai ca o statuie zicandu-i ca nu te-ai simntit bine! S-a ii zici ca ai vrea sa se repete acea zi ca sa ii dovedesti ca poti fi mai buna de atat! Poti incerca sa il cunosti ma bine sa gasesti puncte comune intre tine si el, dar daca nu gasesti stai linistita ca daca este sa se indragosteasca de tine nu se va indragosti de ceea ce iti place tie se va indragosti de tine ca persoana si de felul tau de a fi happy! Nu fi timida dar nici nu exagera cu vorbaria! Lasa sa isi expuna si el punctele de vedere si vezi cum ti se pare! Nu fi rautacioasa si ii comenta punctele sale de vedere nu asta conteaza prea mult conteaza caracterul sauwinking! Fa-ti curaj ca meriti sa fii fericita happy!

| lpavel a răspuns:

Incearca sa fi tu insuti si va aprecia asta! Si nu trebuie sa-ti fie frica ca nu o sa mai iasa cu tine, sigur si-a dat seama cat de mult il iubesti... happy

| SebylVane1890 a răspuns:

Si mie mi se intampla...Incearca sa fi tu insuti, sa te gandesti ca el nu e acolo (la mine a mers) big grin