| anonim_4396 a întrebat:

La scoala, mai exact in clasa mea este un baiat care ma injura si mai ma si loveste. Nu sunt singurul care patesc asta. El mai are si cativa prieteni. Are abdomenul cu patratele si are si 1 an de box. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Adrian1555 a răspuns:

Salut eu o sa ti zic variantele posibile
1 daca ii raspunzi agresiv te va bate pentru ca are un an de box si conteaza mult asta pe strada
2 daca taci o sa faca mai rau si o sa ajungi in depresii si cu frica sa mai mergi la scoala
3 daca vin parintii tai poate se potoleste
Poate nu
Eu zic sa ne spui si in ce clasa esti ca sa vad cum te pot ajuta

| anonim_4396 explică (pentru Adrian1555):

A-7-A. Scz ca am raspuns acum.

| Adrian1555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, mai ai un an in afara de asta si dupa scapi de el cand e vorba de liceu
Sau ai putea acum la finalul semestrului sa te trasnferi la alta clasa din scoala respectiva sau...
Sa te transferi la alta scoala
Daca vrei ceva mai multe informatii poti sa ma intrebi si in privat
Bafta

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Vorbește cu părinții tai despre acest lucru. Ei vor gasi o solutie. Nu e normal sa faca acest lucru. Oricum e important să îl eviți și să nu stai in preajma lui. Dar nu ii raspunde cu aceeași monedă. Învinge răul prin bine.

| CostinAlamariu a răspuns:

Trebuie neaparat sa vorbesti cu dirigintele despre problema asta si cu parintii tai. Si asigura-te ca o sa inteleaga ca e o problema serioasa. Ce mai multi oameni tind sa creada ca "nu-i nimic" si "trece" ceea ce e extrem de gresit. Scoala trebuie sa ia masuri de urgenta si chiar sa-l oblige pe acel copil sa mearga la cateva sedinte la psihologul scolii. Mult succes si nu renunta pana nu inceteaza!