| TeRogLasama a întrebat:

Salut, m-am cam saturat sa stau toata ziua pe calculator.Dar si afara mi-e frica pentru ca sunt foarte multi tigani.Stiu ca cand eram in parc cu 2 colegi ne-a prins un grup de tigani de 7-8 tigani si neau batut..Acum am prins o frica ca inainte ma duceam oriunde singur! Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Aa știu zona dar când ma duceam eu prin parc chiar mi se părea frumos și liniștit. Nu înțeleg de ce s-ar lua așa fără motiv, doar pentru ca niște nemernici au impresia ca sunt buricul pământului și ca și-au cumpărat oraș asta nu înseamnă ca trebuie sa stai închis in casa. Ia-ți măcar un spray din ala paralizant ca sa te aperi sau depune plângere la poliție ca sa ii speri. Știu ca mai repede scapi de râie decât de ăștia...dar acum nu trebuie sa le faci pe plac, dacă ii mai vezi ignora-i total fără sa le răspunzi sau ceva și dacă nu te lasă in pace suna la poliție, alte soluții nu cred ca sunt.

12 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dar in ce oras stai?

| TeRogLasama explică (pentru Bondarel99):

Bucuresti.

| Bondarel99 a răspuns (pentru TeRogLasama):

Rahova, Ferentari? Ca altfel nu îmi explic, cum sa se întâmple asta intr-o capitala europeană in 2017?

| TeRogLasama explică (pentru Bondarel99):

Nu e undeva pe langa parcul plumbuita fix langa parcul tei de altfel.Si in plumbuita sunt foarte multi tigani.Sau mutat in parcul tei pentru ca sau construit carusele de toate.Si nu poti scapa de ei nici in parc dar nici pe strada.La mine pe strada e cam pustiu si mereu sunt tigani.

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru TeRogLasama):

Stai cumva prin zona Colentina?

| TeRogLasama explică (pentru AnoAnonima0):

Nu dar pe aproape nu stiu daca stii Scoala Gimnaziala Nr 31.

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru TeRogLasama):

O știu că eu am învățat la 32.Acum sunt la liceu.Acolo in tei sunt multi țigani sau in Pipera.

| TeRogLasama explică (pentru AnoAnonima0):

Mda...csf.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru TeRogLasama):

Ups! si eu am copilarit cam prin aceeasi zona. ai o varianta care era valabila si pe vremea adolescentei mele : unde dadeam cu pumnul, sau cu piciorul si osul trosnea si nici parul nu mai crestea. in rest : eram cel mai aparent timid baiat

| Bondarel99 a răspuns (pentru TeRogLasama):

Aa știu zona dar când ma duceam eu prin parc chiar mi se părea frumos și liniștit. Nu înțeleg de ce s-ar lua așa fără motiv, doar pentru ca niște nemernici au impresia ca sunt buricul pământului și ca și-au cumpărat oraș asta nu înseamnă ca trebuie sa stai închis in casa. Ia-ți măcar un spray din ala paralizant ca sa te aperi sau depune plângere la poliție ca sa ii speri. Știu ca mai repede scapi de râie decât de ăștia...dar acum nu trebuie sa le faci pe plac, dacă ii mai vezi ignora-i total fără sa le răspunzi sau ceva și dacă nu te lasă in pace suna la poliție, alte soluții nu cred ca sunt.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Renuta la calculator, pe termen lung dauneaza si psihic si fizic.
Ca baiat/barbat viata trebuie sa fie destul de bogata in activitati.
Cat despre tigani, depune plangere.
Grupuri de genu sunt in ori ce oras, nu doar in Bucuresti.
Se ia si iei de cei slabi si lipsiti de aparere.
In general de copii si adolescenti.
Acum sa nu crezi ca daca stai speriat si inchis in casa rezolvi ceva.
Vorbeste si cu parintii despre asta.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Altădată încearcă să îți iei o arma la tine.Cand se mai întâmplă să fi cu cineva și să te atace folosește bătaia și arma respectiva.

| MihneaStrumeleaguMare a răspuns:

Cumpara-ti un trancan si descarca-l in ei.