| AdelinaC a întrebat:

M-am tot gandit la ceva.Eu pana acum nu am avut niciun prieten(am 17 ani jumate) si nici nu as vrea pana la facultate.Intrebarea mea este ca la facultate daca voi gasi un baiat, el ma va aprecia sau ma va judeca pentru ca nu am experienta ca alte fete? Sunt o fire mai simpla, timida si credincioasa(nu pocaita ca sa fac sute de matanii zilnic dar am frica de Dumnezeu). Ma simt prost fata de altele care au sau au avut inca de la varste mici dar cu toate astea nici nu as vrea sa am inca, problema este cum ma va privi lumea, baietii in special? Ma gandesc ca la facultate baietii deja o sa aiba in trecutul lor destule fete si de mine poate ca or sa rada.Astept raspunsuri serioase atat de la fete cat si de la baieti.

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Esti o oaza in desertul de gunoaie.Nu e compliment e constantare retorica.Esti foarte draguta si subtila cand afirmi despre persoanele de varsta mai mica ca tine care au o lista de fete/baieti cu care s-au sexat mai ceva ca "Paginile Aurii"
Eu iti dau 10 pentru intrebare, o adug la favorite fix acum
Si iti spun sa ramai exact asa cum esti, exact cum gandesti, exact ce vrei si sper ca tot ce reusesti sa se implineasca si sa il gasesti pe barbatul pe care il cauti.Despre ce vorbesti tu, sunt detalii.Nu are sens sa te impiedici de trecutwinking

12 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Vai! eu am vrut iubit si la varsta de 11:O! eu as zice sa iti faci un prieten baiat foarte bun, dar sa nu il lasi sa isi faca o iubita, bineinteles daca il placi! oricum bafta.

| kattya96 a răspuns:

Deci de obicei fetele ca tine sunt invidiate. Pe bune, sunt multi baieti in lumea asta care apreciaza misterele astea la o fata si o considera foarte speciala. Exact asa esti tu foarte speciala, nu iti schimbii iubiti ca pe sosete cum fac altele care nu sunt la fel de apreciate ca si tine. La facultate baietii si fetele sunt seriosi /serioase si maturi/mature. Astea pentru ei sunt fleacuri au alte griji pe cap ca sa se mai gandeasca la chestii din astea. Tu nu trebuie sa fii ca restul, tu trebuie sa fii tu. Sa stii ca eu chiar te apreciez pentru felul in care gandesti si sa nu te lasi intimidata de vorbele celor din jur.
Pun pariu ca ai fost intrebata de baieti daca ai vrea sa fii cu ei insa tu ai tinut capul sus si le-ai spus clar si in acelasi timp delicat "NU".
SUCCES PE VIITOR SI NU ITI FACE GRIJI, ASTEAPTA CA PRINTUL TAU VA SOSI SINGUR NU TREBUIE SA-L CAUTI TU. happy

| Flav a răspuns:

Te va aprecia pentru tot ceea ce insemni tu. Experienta se capata cu timpul, iar el va aprecia ca ai fost o fata la locul ei, ce si-a vazut de viata ei, a preocupat-o mai mult scoala, este serioasa si simpla. Problema ar consta sa nu ce incepi deodata sa umbli cu toti baietii, fiindca cam asa se intampla cu aceste fete, odata ajunse majore si avand putin mai multa libertate din partea parintilor, incearca sa recupereze ceea ce ele considera ca n-au facut pana-n momentul respectiv. Aici tu trebuie sa ai grija de asta.
Stai linistita, oricum baiatul isi va da seama imediat ca nu esti trecuta prin relatii, asta se va observa usor. Tu ai grija numai ca acel baiat sa aiba ganduri serioase, pozitive cu tine.

| Vizitiul a răspuns:

Un om "frumos" nu te va judeca pentru asa ceva. Daca te va judeca, eu il voi numi "urat". Banuiesc ca nu doresti complimente sau sustineri din partea unui om "urat". Trebuie sa fii apatica cu astfel de oameni, in ziua de azi lumea-i rea. Nu cred ca-i important cum te va privi lumea, ci cum te vezi tu.
Cei imaturi o sa rada, iar cei maturi o sa te aprecieze. Atat trebuie sa stii!winking

| Nicoleta a răspuns:

Daca tu chiar crezi in aceste principii ale tale, de ce te temi?
E de apreciat faptul ca nu ai avut nici un prieten.Nici eu nu am avut pana acum( am tot 17 ani) si nu ma intereseaza ce parere au altii. Stai linistita ca daca cineva te va placea, te va placea asa cum esti tu.Eu cred ca e de apreciat o fata care nu a umblat cu zeci de baieti.
Apropo. a fi pocait/a nu inseamna a nu avea prieten/a si nu inseamna a face matanii.

| anss23 a răspuns:

Daca unui baiat o sa-i placa de tine cu adevarat, te va accepta asa cum esti, nu cred ca nu ar avea o relatie cu tine doar pentru ca nu ai experienta.

| DeeVee a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine din cauza asta.Nu esti singura.
Fi sigura ca la facultate vei gasi un baiat asemanator tie si va veti intelege.Prin faptul ca nu ai avut prieten pana la varsta asta reiese ca esti o fata cuminte si multi baieti cauta asta la o fata... Multi sunt cei care s'au saturat sa afle ca partenera lor are mai multa experienta ca ei in ceea ce priveste o relatie... Fi linistita, pentru fiecare exista CINEVA.
Kiss :*

Baby.ShiNe

| alone a răspuns:

Nu ar avea dc sa rada, sincer o asea fata trebuie apreciate nu st multe cele care asteapta sa ajunga la facultate ca sa-si faca un iubit st rare ft rare, nu trebuie sa-ti fie teama sau rusine d asta, nu ai de ce! lasa lumea sa vorbeasca tu fac ce simti si ce crezi tu ca e mai bine pentru tine, imporrtant e sa nu regreti nimic...
bafta:*

| AdelinaC explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, mi-a fost greu sa-l aleg pe cel castigator, dar am dat la toti inteligent/folositor.

| PredatoR a răspuns:

Poi e o varsta normala sa ai un prieten. De ce nu vrei sa ai unul? Viata trece repedea... de ce sa nu profiti de ea? Daca iti faci iubiti pe viitor o sa stii ce le poate capul si ce fel de persoane sunt si nu o sa regreti daca te mariti cu vreunul din ei, o sa ii citesti imediat ce fel de oameni sunt si daca merita sa ramai cu ei, altfel trece viata pe langa tine numai intre carti si caiete si nu stii de distractie. Bineinteles ca asta e doar parerea mea. Pana la facultate e cale lungalaughing si de abia atunci sa iti faci primul prieten, las-o balta. Am scris cam multlaughing Funda?

| ion2015 a răspuns:

Depinde de fiecare acum daca te va aprecia sau nu, eu zic sa nu fi complexata din cauza asta, vei gasi un baiat bun care sa te placa si sa iti exprime iubirea lui,happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii cuminti, frumosi si destepti cauta fete ca tine.Asa ca nu trebuie sa te ingrijorezi.winkingSunt sigura ca o sa-ti gasesti jumatea, iar cand o sa afle ca nu ai experienta nu o sa rada de tine ci o sa zica ''Sunt foarte fericit ca sunt primul baiat din viata ta''.happy