| MisterShadow2 a întrebat:

Salut, mă numesc Alex, am nevoie de ajutor in legătură cu părinții mei, m-am bătut cu niste foști prieteni foarte buni, le-am spus părinților, azi a venit tatăl unuia dintre ei, și a adus pozele de pe wapp când îl înjuram, dar faza e că la început el m-a injurat și a șters mesajul, acum aștept să vină părinții și îmi aștept morala, plus o bătaie de la tata...

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

El a sters mesajul dar tu l-ai primit si nu il mai ai?
explica-i tatalui tau cum a fost situatia, ca ai fost provocat si nu te-ai putut abtine.
nu cred ca te va bate pentru atata lucru, incearca sa vn frumos cu el si sa-i arati ca treaba asta te-a matrizat si nu vei mai raspunde la astfel de provocari, si nu vei mai fi violent. Daca esti convins ca nu asta e solutia si ei vor intlege convingerea ta, toata cearta se va transforma intr-o discutie in familie -una normala pana la urma.

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Recunoaste ca ai greșit inainte sa iti zică ei si spune-le ca accepti pedeapsa care o da. Asa vei arata ca esti responsabil.Dar ca să nu ii enervezi și mai tare nu uita ca un răspuns blând îndepărtează furia.

| MisterShadow2 explică (pentru danay72):

Mulțumesc mult sper să meargă

| danay72 a răspuns (pentru MisterShadow2):

Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Nu mi se pare normal sa te bata doar pentru asta, un copil trebuie facut sa inteleaga ca a gresit cu frumosul, bataia nu e buna! Nici morala nu e buna!

| MisterShadow2 explică (pentru anonim_4396):

Nu am ce să le fac Anastasia