| petrysoradelin a întrebat:

Salut, ma numesc Petrisor, am 16 ani si sunt clasa aXa. Problema mea este ca elimin mirosuri foarte urate sa zic asa, dar eu ma spal,ma ingrijesc,ma epilez,ma schimb de haine,le spal, ma schimb de boxeri, sosete, tricou o data pe zi dupa care le spal si foloseasc altele timp de o saptamana.
Am fost la 2 spitale, am luat retete cum ar fi pastile(no-spa parca ii zicea nu stiu cum se scrie),sirop,duolax, supozitoare am tinut regim si tot am aceasta problema cu mirosurile, nu stiu ce sa mai fac unde sa ma duc, ba chiar mi-am luat si analize la excremente si urina nu s-a dovedit nimic.
Dar eu stiu ca am o problema la eliminarea hranii.
Am tot mai multe scaune pe zi, stau foarte mult la un scaun, nu iese tot ce ar trebui sa iasa stiti voi spre exemplu ma duc odata stau 10 min. Dupa aceea iar im vine sa ma duc.
Pe mine nu m-ar deranja asta ci problema cu mirosurile cand ma duc undeva sau la microbuz dimineata in statie si uneori in microbuz si cand ma dau jos din microbuz iese un miros foarte nasol.
Culmea este ca acasa toate aceste mirosuri dispar.
Am intrat sa zic asa intr-o mica depresie de fiecare data cand ma intalnesc cu cineva incepe sa miroasa si imi dau seama si dupa fata celeilalte persoane de aceea sunt foarte trist si sunt mai retras ceea ce eu inainte nu eram.
A si sa va spun si cum ajuns aici, am stat singur acasa vreo 4 luni de zile timp in care mancam numai prostii(mancam conserva de fasole,conserva de peste,pateu de post mandy,cornuri magic,energizante hell, sucuri fanta, tymbark si toate prostiile)dupa care au venit ai mei le-am spus problema si am fost peste tot).
Toti mi-au spus sa fac asa, asa si am facut dar tot problema nu se remediaza.
Imi doresc cat mai mult sa dispara aceasta problema si sa scap de ea ca sa pot sa nu mai fiu retras si sa mai pot iesi afara cu prietenii fara a mai iesi mirosuri.
Ps. de cand am vazut problema asta si cate am patit de la ea nu am mai iesit afara pentru a nu a mai intra in rusine.
Tin sa precizez mai sus ca sunt ingrijit si nu este de la igiena.
Daca puteti sa ma ajutati cu ceva va iubesc.
Daca ai citit pana aici iti multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Kefirul se gaseste la magazinul alimentar, de acolo de unde cumperi laptele proaspat si iaurtul, fiind un fel de lapte batut, dar cu propietati mult superioare, continand zecid e bacterii sanatoase, din cauza ciupercii care se pune in lapte si se multiplica.
De asemeni, sunt persoane care au ciuperca de kefir, pe care o pui in laptele dulce si in cateva ore, se transforma in kefir.
Va trebuii sa intrebi prietenii, cunostintele, daca au kefir si sa-ti faci singur in casa.
Kefirul il bei cu 30 de minute inainte de masele principale, cate 150-200ml. Dimineata se bea pe stomacul gol este extrem de important de asemenea.
Tratamentul dureaza minim 3 luni ca bacteriile sa populeze intestinele si sa le repare.
Eu fac in casa kefir de ani de zile si toata familia mea bea. Cand nu avem chef, tinem ciuperca de kefir in frigider, in putin lapte si tot la 2 saptamani il schimbam, ca ea sa fie "adormita" pana avem chef sa facem din nou kefir.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un tratament de 6-12 luni cu probiotice naturale, ca sa-ti populezi stomacul si inetsinele cu bacterii bune si sanatose si totul se va schimba pentru tine.
Recomand KEFIRUL ( chefir), care este unul din cele mai bune si mai complexe probiotice naturale de pe fata pamantului.
Baut dimineata pe stomacul gol, acte 200 ml de kefir si cu 30 minute inainte de fiecare masa principala, este fanstastic.
Incearca-l o bucata de vreme si vei vedea cum totul se schimba pentru tine, inclusiv consistenta scaunelor, flatulenta dispare, halena dispare, mirosul guritei dispare. Totul se poate imbunatatii si te vei bucura din nou de viata.

| petrysoradelin explică (pentru Violleta2022):

Multumesc.Dar de unde pot procura KEFIRUL cate zile saptamani sa-l iau?

| petrysoradelin explică (pentru Violleta2022):

Da ai dreptate de maine o sa caut kefir si daca ma duc iar la doctor imi da iar o reteta imi zice sa tin regim si degeaba ca nu se intampla nimic in farmacie nu gasesc kefir ca la magazine nu am gasit.

| petrysoradelin explică (pentru Violleta2022):

Si daca as lua kefir mi s-ar duce problema aceasta ai avut-o si tu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru petrysoradelin):

Da, am avut o gastrita acida pe care am vindecat-o cu kefir.
Kefirul nu-l gasesti in frarmacie, ca nu-i medicament, este un feld e lapte batut, dar care se face cu o bacterie speciala de kefir.
Kefirul il gasesti la magazinele alimentare, alaturi de lapte dulce, batut, sana samd

| Violleta2022 a răspuns (pentru petrysoradelin):

Kefirul se gaseste la magazinul alimentar, de acolo de unde cumperi laptele proaspat si iaurtul, fiind un fel de lapte batut, dar cu propietati mult superioare, continand zecid e bacterii sanatoase, din cauza ciupercii care se pune in lapte si se multiplica.
De asemeni, sunt persoane care au ciuperca de kefir, pe care o pui in laptele dulce si in cateva ore, se transforma in kefir.
Va trebuii sa intrebi prietenii, cunostintele, daca au kefir si sa-ti faci singur in casa.
Kefirul il bei cu 30 de minute inainte de masele principale, cate 150-200ml. Dimineata se bea pe stomacul gol este extrem de important de asemenea.
Tratamentul dureaza minim 3 luni ca bacteriile sa populeze intestinele si sa le repare.
Eu fac in casa kefir de ani de zile si toata familia mea bea. Cand nu avem chef, tinem ciuperca de kefir in frigider, in putin lapte si tot la 2 saptamani il schimbam, ca ea sa fie "adormita" pana avem chef sa facem din nou kefir.

| AlexSalling a răspuns:

Nu stiu care ar putea fi cauza mirosurilor, daca nici medicii nu-si dau seama, dar daca crezi ca nu elimini tot (stii tu ce), incearca sa bei o cana de ceai verde pe zi, ajuta foarte mult la digestie.