| AllexYang a întrebat:

maine ma duc la scoala si am niste colegi care sunt mistocari, violenti si toate defectele posibile. la mine mai e o problema cu frica de ma bate, si mai e un lucru. pe noi ne-a unit cu alta clasa si mi-e rusine de noii colegi ce au venit. ce pot face in cazult de fata? dau funda si respect.

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Decat sa stai sa-ti fie frica de ei mai bine incerci sa te porti frumos cu ei si sa va imprieteniti...adica de fiecare data cand te intalnesti cu ei ii saluti, dati mana ca sa nu creada ca esti increzut, sa fii deschis si sa te bagi in discutiile lor.Probabil ca ei te vad mai retras si de asta te marginalizeaza si se poarta asa cu tine.Fii mai increzator...

| OnuOnulică a răspuns:

Stai linistita e marfa la liceu e greu pana te acomodezi.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine de noii colegi. Poate printre ei iti vei gasi cativa prieteni. Vei vedea ca vei reusi sa te acomodezi si cu ei cu timpul.

| drogh a răspuns:

Hei,am avut si eu aceeasi problema ca tine doar ca am rezolvat-o usor. Am zis ca pana la urma nimeni si nimic nu ma poate misca din liceul la care sunt acum si nu ma voi lasa injosita in niciun fel, pur si simplu daca cumva se bagau in seama cu mine le raspundeam politicos si nimic mai mult, iar de incercau sa ma atinga, ori ma duceam la directoare ori la diriginte. Si nu trebuie sa-ti fie rusine de noii colegi ce au venit! De unde stii ca poate nu gasesti pe cineva care sa fie apropiat de tine? Nu, nu ai de unde! Poate o sa te bagi in seama cu cineva si ai sa descoperi faptul ca exista si lucruri bune in clasa ta. Nu lasa timiditatea sa puna stapanire pe tine. Gandeste ca un invingator, cu mult curaj, si totul va fi bine.

| Bianca306 a răspuns:

Sa discuti cu diriginta ta sau sa te muti

| AllexYang explică (pentru Bianca306):

Nu se rezolva nimic in scoala aia imputita

| Bianca306 a răspuns (pentru AllexYang):

Atunci sa te muti e singura solutie, nu ai cum sa faci pace cu niste tarani

| Snowfall a răspuns:

Daca e o scoala asa de nasoala si nu te poti intelege sub nicio forma cu ei ai putea sa te muti.