| Andrei95TM a întrebat:

laughing. Nu crede-am ca am sa ma intorc la voi dar situatiile disperate cer masuri disperate. Acum sa va pun in tema as dori sa imi acorda-ti atentie si orice sfat m-ar ajuta enorm. Am format un cuplu cu o fata foarte draguta din scoala. Totul bine si frumos am auzit ca-i place de mine (inainte sa fim impreuna eram buni prieteni de o scurta perioada de timp oricum.) si ca baiat gentil dupa ce m-am sfatuit cu prietenul meu imaginar,(scuza-ti gluma) si m-am hotarat sa ma combin cu ea. Problema e ca sunt genul de baiat care atrage atentia asupra lui si ca in viata de zi cu zi vreau ca si in relatiile mele sa fiu pus pe primul loc sa zicem asa.De cand ne-am combinat daca odata mi-a trmis ea sms e mult, stiu ca baitul trebuie sa insiste la inceput si tot tacamul dar scuzati-ma poate sunt putin batut in cap dar am insistat.Eu i-am dat sms-uri, eu o chemam la tigara, eu o luam si o sarutam eu totul. Personal imi place sa imi arate o fata ca ai pasa de mine sau na acum de relatia noasta si sa imi acorde un catusi gram de atentie e mai timida(cica straight face ). Am inteles! dar nu mai stiu ce sa fac, pun suflet foarte repede ma atasez de o persoana inexplicabil de repede chiar si pentru mine. Am ajuns la perioada accea a adolescentei in care vreau o relatie de lunga durata mi-e dor sa spun unei fete ca o iubesc sa o rasfat cum numai eu stiu, imi este greu nu vreau sa fac o alegere proasta si dupa aceea sa ma duc in Gara de N si sa imi beau toti banii straight face Nu multumesc! Am facut-o prea des. As dori sa-mi spune-ti ce sa fac ca sa-mi dea si ea macar sms-uri daca mai mult nu poate. Am incercat sa nu-i dau sms-uri dar la un moment dat nu pot sa ma abtin si imi aluneca degetele. Multumesc as dori un sfat/raspuns, mai multe/ unul singur, orice m-ar ajutawinking

Răspuns Câştigător
| Covy a răspuns:

Uite cum sta treaba.1. poate chiar e timida si trebuie sa ii acorzi timp sa se adapteze situatiei.(la partea cu atragi atentia nu am prea inteles) 2. cel mai important lucru intr-o relatie este comunicarea, asa ca trebuie sa discutati despre lucrul acesta.sa o intrebi de ce e asa (si ca vrei un raspuns mai mult decat "timida").la partea cu pus de suflet, ai grija ca e un pic cam naspa daca iti iei teapa. logic ar fi sa nu pui suflet, dar cum creierul nu se intelege cu inima, pot spune ca te inteleg.In principiu iesiti la o cafea discutati, spune-i ce te deranjeaza explica-i ca incep sa apara sentimente, iar daca simte catusi de putin la fel ca tine va intelege si te va accepta asa cum esti.si nu in ultimul rand ai grija sa nu se foloseasca de tine. Good Luck and have a nice night happy

1 răspuns:
| Amy240 a răspuns:

IN primul rand trebuie sa fi sincera cu ea ( fetele adora sinceritatea ) si sa ii spui cea ce simti si imreuna veti gasi o rezolvare. Daca nu inseamna ca nu e fata potrivita pentru tine. Sper ca te-am ajutat.