| AmxMod a întrebat:

Salut, prietena mea s-a despartit de mine, si acuma vorbeste cu altul. ea este din mures si el este din cluj sau intalnit cand ea a fost la bunici, si acuma vb cu el, si ieri am fost cu un prieten acolo la ea pe strada am vb cu ea si ne-a intrebat ca cum stam cu dragostea si prietenul meu a zis ca sta bine eu am zis ca stau cam rau si am intrebat si eu tu cum stai si a zis ea pai si eu stau cam rau. cam cat o sai tine relatie ca sunt la indepartare, adica relatie la indepartare cam cat tine? CEL MAI BUN RASPUNS PRIMESTE FUNDA

Răspuns Câştigător
| motan444 a răspuns:

Relatiile la distanta sunt complicate. Va vedeti doar o data la cateva saptamani si in rest vorbiti foarte mult la telefon. Chiar si asa, nu toate relatiile de acest gen functioneaza, si nu oricine poate "suporta" o astfel de relatie. Specialistii sunt de parere ca relatiile la distanta pot functiona pana la un anumit punct, si vom vedea in cele ce urmeaza care sunt nemultumirile partenerilor si de ce aceste relatii nu dureaza foarte mult.

Comunicare. Chiar daca vorbiti la telefon zilnic, de mai multe ori sau seara pana tarziu, se instaleaza o oarecare lipsa de comunicare. Nu in fiecare zi ai chef sa stai cu telefonul la ureche si sa-i povestesti partenerului tot ce ai facut de-a lungul zilei. In plus, trebuie ca ambii parteneri sa isi gaseasca timp pentru aceste telefoane, si cum stilul de viata poate fi diferit, comunicarea poate deveni dificila.

Planuri de viitor. Este mult mai greu sa iti faci planuri de viitor cu partenerul atunci cand nu impartiti acelasi oras. Nicioata nu poti stii cum evolueaza relatia si cat de apropiati sunteti. In plus, chiar daca esti intr-o relatie nu iti poti petrece timpul cu persoana iubita, asa cum o fac cei care au o relatie normala.

Tentatii. Tentatiile sunt mari, atat pentru tine, cat si pentru el si nu poti stii niciodata daca tu esti singura femeie din viata lui. Asa cum tu poti gasi un barbat care sa te atraga in orasul tau, asa poate gasi si el o alta femeie cu care sa-si imparta viata, departe de tine.

Infidelitate. Problema infidelitatii este cu atat mai mare cu cat relatia este la distanta. Deoarece iti este greu sa poti avea incredere in cineva care nu stii ce face in restul zilei. Oricat de mult l-ai "urmari" sa vezi ce face, unde este si cu cine isi petrece timpul, minciunile se pot strecura rapid in relatia voastra, distrugand-o.

Singuratate. In persoana iubita cautam un om care sa ne fie alaturi atunci cand avem o problema, caruia sa ii putem povesti viata noastra si in care sa avem incredere. Chiar daca poti face toate aceste lucruri si intr-o relatie la distanta, faptul ca nu este alaturi de tine zilnic s-ar putea sa te afecteze. Este absolut normal sa vrei sa iti petreci cat mai mult timp alaturi de persoana iubita, sa te intorci seara de la serviciu si sa va intalniti acasa sau in oras. Sentimentul de singuratate este resimtit mai ales de catre femei, care au nevoie de o protectie masculina.

Diferente. Evident doi oameni sunt diferiti. Intr-o relatie la distanta nu il poti cunoaste pe celalalt in adevaratul sens al cuvantului si nu poti intotdeauna sti cum reactioneaza in diferite situatii. Chiar daca relatia avanseaza si va mutati impreuna, este posibil sa descoperi un barbat total diferit fata de cel de care te-ai indragostit la inceput.

1 răspuns:
| DiaS a răspuns:

1.Esti sigur ca e cu ea?
2.Stai linistit ca nu o sa dureze prea mult ...relatiile la distanta niciodata nu dureaza! :*
3. Daca v-ati despartit dintr-o prostie si inca va iubiti, o sa se intoarca la tine! Stai chill. Incearca si tu sa nu mai fii trist si incearca sa o recapeti inapoi prin fapte! Funda?