| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Semestrul trecut am mers la consilier timp de aproximativ 2 luni, dar mi-era sa nu afle colegii mei despre asta și de fiecare data când ma duceam și veneam instant începea sa mi se facă frica, ma panicam și ma simțeam ca și cum as fi comis o crima sau ceva de genul și toate astea ma făceau sa ma comport ciudat. Mersul la consilier mi-a făcut bine și a fost o alegere buna, dar ideea este ca anul acesta nu as vrea sa mai merg pentru prin ce am trecut în acele luni cât am mers la consilier nu mai vreau sa trec niciodată, dar nu știu cum sa-i spun doamnei psiholog. Dacă ma puteți ajuta as aprecia enorm. Dau fundă. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ionur a răspuns:

Fratele meu drag nu mai pune la inimă ce spune Toți maturi ăștia open șhet mind tu acum din cauza lor nu o sate mai duci acolo ca o sate credă ce? Nebun? Bro și eu am fost la psiholog după ce mi-am pierdut tatăl era totul pentru mine și încă este chiar dacă nu-i lângă mine îl am în inima mea și eu am fost la psiholog și asta nu înseamnă că ești nebun sau ce crede alți despre tine dai dracu sa se uite la ei înainte sa spună ceva de tine sa se uită la ce au făcut ei la alți oamenii nevinovați înainte sa spună ceva de tine sau frate tu nu faci nimic greșit mergi acolo acolo unde tu te simți bine și liber nu mai pune la suflet și inima ce spune toți ratați toți drogați și toate drogatele și alea asa o sa moară toți tu nu te compara cu ei tu fi tu asa cum ești tu cu adevărat cine ești tu cu adevărat și nu te schimba pentru nimeni niciodată.

3 răspunsuri:
| georgexx82 a răspuns:

Ca sa se înțeleagă, cat am mers la consilier, am învățat multe chestii șamd, dar în mare parte nu as vrea sa mai merg din cauza colegilor, mi e sa nu rada de mine sau să-și schimbe părerea despre mine și în plus, pentru mine a fost o perioada groaznica pentru ca toate aceste sentimente șamd ma făceau sa ma simt oribil

| ionur a răspuns (pentru ionur):

Și ma duceam cu drag la psiholog da după ce a ieșit omul ăla la pensie sad Nu mai era acolo l-am căutat cândva sai aduc ceva de la mine un cadou i-am loase număr și am și data de el l-am sunat si i-am zis unde esti si mi-a zis ce fac cum sunt si i-am zis ca am venit dupa el sai aduc baklava si mi-a zis sa-i spun unde sunt ca vine sa ma ia si a venit dupa mine avea masina lui happy și apoi i-am dat baclava cumpărat de la magazin și a venit tocmai de acasă de la el în oraș sa ma vadă când începusem munca nu mam mai dus la el nu aveam timp și eu nesimțit nici nu l-am anunțat măcar și m-am dus așa la muncă după o luna și ceva eram în Austria atuncia nu în românia oraș linz

| georgexx82 a răspuns (pentru ionur):

Mane îmi pare rău pentru tatăl tău, condoleanțe. Am citit tot și sunt de acord cu ce spui, eu pe principiul ăsta merg, dar în perioada aia m-am simțit oribil când ma duceam și veneam, eram după amiaza și dimineața nu puteam sa ma duc ca nu aveam transport și trebuia sa ma invoiesc de la o ora pentru a merge și când ma întorceam de la consilier, ți am spus, totul o lua raza în interiorul meu și nu vreau sa mai trec prin asta, știi. Asta unu la mana, și doi la mana, doamna psiholog m-a ajutat să-mi dau seama de niște chestii, mi-a deschis mintea și cred ca e timpul sa nu mai merg și sa încep sa pun în aplicare ce mi-a spus. Dar nu știu cum sa-i spun, asta e faza, oricum dacă mai am vreo problema ceva ii pot da mesaj pe whatsapp sa vorbesc cu dumneaei pentru ca de anul acesta o sa o am că profesoara

| ionur a răspuns (pentru georgexx82):

Fratele meu drag nu mai pune la inimă ce spune Toți maturi ăștia open șhet mind tu acum din cauza lor nu o sate mai duci acolo ca o sate credă ce? Nebun? Bro și eu am fost la psiholog după ce mi-am pierdut tatăl era totul pentru mine și încă este chiar dacă nu-i lângă mine îl am în inima mea și eu am fost la psiholog și asta nu înseamnă că ești nebun sau ce crede alți despre tine dai dracu sa se uite la ei înainte sa spună ceva de tine sa se uită la ce au făcut ei la alți oamenii nevinovați înainte sa spună ceva de tine sau frate tu nu faci nimic greșit mergi acolo acolo unde tu te simți bine și liber nu mai pune la suflet și inima ce spune toți ratați toți drogați și toate drogatele și alea asa o sa moară toți tu nu te compara cu ei tu fi tu asa cum ești tu cu adevărat cine ești tu cu adevărat și nu te schimba pentru nimeni niciodată.