| Anonim1355 a întrebat:

Salut, sunt baiat, am 17 ani, si imi place foarte foarte mult de un baiat, de seama cu mine, nu suntem prieteni, nu am vorbit cu el niciodata, doar mi.a raspuns la o poza pe o aplicatie, in rest nu am vorbit deloc cu el, tin sa mentionez ca e cu mine in liceu, si odata am mers cu el acasa in acelasi autobuz, si se uita la mine... eu ma gandesc mereu la el, ce face, la ce se gandeste cand ma vede, am incercat sa nu il mai plac, dar mai rau mi s-a intamplat, oare sa ii spun, ce sa fac? Ma demoralizez si mai rau cand ma gandesc ca il plac pe el, imi plac si fetele dar el imi place mai mult, nu stiu de ce...

Va rog, fara comentarii urate, nu am vrut sa fiu asa...

Răspuns Câştigător
| Doarof3 a răspuns:

Eu zic sa afli dacă acel băiat e la fel ca tine (la fel de special sa spunem ), înainte de a-i zice ceva.Nu e o rușine orientarea ta sexuala, niciodată sa nu iti fie rușine de asta, fiindcă nu e vina ta. Încearcă sa afli cat mai multe despre el, iar daca e la fel și te place, vorbește cu el și spune-i tot. Încearcă sa te împrietenești prima data cu el.Comporta-te ca și cu cei mai buni prieteni ai tăi.Mai în gluma, mai în serios, vei afla dacă ii plac fetele sau băieții. Dacă ii plac băieții apropie-te de el. Dacă e genul de persoana care își bate joc de aceste persoane speciale, eu zic sa încerci totuși sa îl uiți. Succes

| Anonim1355 explică (pentru Doarof3):

Ar fii normal sa imi fie rusine, pentru ca in mare parte, sunt numai persoane nesimtite, adica in sensul, ca, fac misto... stii ce zic.

| Anonim1355 explică (pentru Doarof3):

Multumesc mult de sfaturi!

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu e vina ta ca iti plac si băieții dar esti responsabil de alegerile tale. Tu te orientezi unde consideri tu. Placere sexuala poti simti si cu o femeie. Atracția fata de un băiat poate fi doar pură admirație. Nu poti iubi pe cineva cu care nu ai o relație serioasă,sa va cunoasteti bine si de mult timp. Cat despre sex,este doar o placere pe care o poti avea cu oricare alt băiat dar si cu sexul feminin caci aici e vorba de instinctul de reproducere.
Parerea mea este ca ai deprins o mica mare obsesie fata de un necunoscut si ca daca ai vrea, ai putea combate si homosexualitatea. Ai putea începe prin a discuta cu un consilier psihologic. O vizită la psihiatru este o altă recomandare, nici de cum o critica. De Ce? Un eventual refuz din partea timpului te ar baga in depresie iar unele medicamente au si efecte sexuale, iti pot tăia pofta de ceva ce nu poti controla(aici ma refer la ce simtim, Nu la ce facem)
A se intelege ca orientarea sexuala nu i boala dar obsesia poate fi. Se vindeca pentru că e trecătoare dar vezi sa nu te chinuie. Esti inca tânăr și nu cred că ai vrea sa te afecteze prea tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu el, sa il cunoști mai bine. Eu nu te vad un ciudat! Esti la fel ca noi! Sa fi mandru pentru ceea ce esti!winking

| KevinLevin a răspuns:

Esti gay? tu nu ai auzit de fete?

| Anonim1355 explică (pentru KevinLevin):

Daca nu ai citit mai bine, am zis ca imi plac si fetelewinking