| SmecheruDeLaCraiova a întrebat:

Sunt baiat. Daca intalnesc o fata sa ii spun buna sau salut?
Am auzit de la unii ca ar trebui buna, dar eu spun tuturor salut

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna, mi se pare oribil ca fata cand un baiat imi spune salut.

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns (pentru SmecheruDeLaCraiova):

Pur si simplu. Salut isi spun baietii intre ei.

| andreia67 a răspuns (pentru Adry05):

Salut e destul de neutru, vad ca e folosit aproape universal in comunicarea firmelor catre clienti. Cam in aceeasi categorie e si Hei/Hey folosit informal de catre tineri. Stai sa vezi cand iti spune cineva "Sa traiti sefu!" ce misto te simti. Oricum e o intrebare interesanta, s-a discutat si la Gender Talk treaba asta.

| Adry05 a răspuns (pentru andreia67):

Pot sa zica ei ce vor si cat de neutru il vad, pentru mine tot ca un salut baiat-baiat suna si nu suport sa aud. Acum n-o sa ma apuc sa ma iau de reprezentantul unei firme daca-mi spune asa, dar intr-un mediu mai informal daca se intampla e destul de probabil sa spun acest lucru.

| Inna2003 a răspuns:

Eu în locul tău as zice,, Hei... Ce mai faci?,,
Sau dacă e sa alegi intre Salut și Bună, eu as alege Salut! Suna mai interesant.

| Ririanuta a răspuns:

Fii tu insuti, fata va vedea cum esti cu adevarat si va aprecia sa vadă ca o bagi in seama, decat sa o ignori.
Fundița?