| Laurretta a întrebat:

Cum sa-i spun unui baiat ca nu vreau sa ma intalnesc cu el?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Daca ai puterea, spune-i pur si simplu. Daca nu, explica-i intr-un mod mai fin ca inima ta este deja plina si ca cel care salasluieste acolo nu poate fi inlocuit. Va trebui in timp sa inteleaga. Dragoste cu sila nu se poate. Bafta!

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Spui că nu te interesează persoana lui și nu vrei.
Pa, pa.

| TormentOfSins a răspuns:

Tocmai ai spus-o!

| whiterose26 a răspuns:

Ori ii explici motivele pentru care nu vrei sa te intalnesti cu el, ori de fiecare data cand iti cere sa va vedeti evoci scuze: nu poti pentru ca esti plecata la bunici, nu poti pentru ca parintii tai ti-au cerut sa faci un lucru, nu poti pentru ca ai multe teme de facut, nu poti pentru ca esti bolnava, etc.Isi va da singur seama ca nu vrei sa te vezi cu el si va inceta sa iti mai ceara acest lucru.Succes!:*

| Boloș_Denisa_1999 a răspuns (pentru whiterose26):

Multumesc,imi este foarte folositor.

| Iulia_4983 a răspuns:

Daca nu ai tupeu sa-i spui in fata ca nu vreithinking
Atunci iti mai ramane varianta sa-l minti:-s : ii spui ca ai trebuie, sau ca ai altceva de facut sau *** thinking
O sa inteleaga el... NU.winking

| MisMe a răspuns:

Ii spui ca esti ocupata si ca ai ceva de facut. Daca iti da de inteles ca vrea de la tine mai mult decat o simpla intalnire.ii poti spune ca esti intr-o relatie(daca esti), sau ca esti dupa o despartire si ai nevoie de o pauzabig grin bafta:*

| Jelly_7813 a răspuns:

Nu trebuie sa fii rautacioasa ca o sa inceapa sa te injure
ii spui ca nu te simti atrasa de el si ca preferi sa ramaneti amici

| Boloș_Denisa_1999 a răspuns (pentru Jelly_7813):

Imi place mult o so folosesc drept raspuns, deoarece ce tot ce am spus pana acum nu a fost de mare ajutor.

| ciucanca41 a răspuns:

Politicos si diplomat ca esti ocupata sau nu ai timp

| Delire a răspuns:

Spune'i ca nu vrei sa'l faci sa sufere...dar nu tii la el, si ca nu vrei sa va intalniti! mai bine spui adevarul

| Zuuu a răspuns:

Pai poti sa ii spui direct ca nu vrei sa te intalnesti cu el...sau poti sa ii spui ca nu e genul tau.big grinSper ca te-am ajutat...:d

| LetyKaty a răspuns:

Explica-i frumos... fara sa-i frangi inima... spune-i ca nu vrei sa te inalnesti cu el, dar pe un ton linistit.Bafta!

| andreea2011 a răspuns:

Simplu! Nu vreau sa ies cu tine! Si gata! Fii curajoasa!

| cinevascumpik a răspuns:

O sa-ti spun eu cum dar o sa fie greu...deci:... esti gata?
bine, deci faci asa: (dar sa fii foarte atenta, sa nu omiti nimic din plan, ok?)
pasul 1: te intalnesti cu el

pasul 2 (si cel mai important!): ma urmaresti okkey?

pasul 3: iti aduni cel mai maare curaj si ii spui asa : (ma intelegi da:?)

pasul4: DUTE NAIBII, nu mai vreau sa ma intalnesc cu tine!

mai simplu de atat nici nu sse poate

laughinglaughinglaughing