| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Salut.Sunt baiat si vreau sa imi fac o gaura in ureche, mai exact sa imi pun un cercel.Are cine sa imi faca gaura dar parintii nu ma lasa. Spun ca doar fetele isi fac.Imi doresc foarte mult si nu stiu ce sa fac.Am 14 ani si sunt dezvoltat deci nu ar fi o problema durerea sau ceva.Help

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai o gaură la creier pe unde curge mintea afară. Ar trebui să îți fie suficientă, dar, mna.

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Pune și tu cercel cu magnet dacă nu te lasă.

| Reghqen a răspuns:

Părinții tăi au dreptate, chiar dacă în antichitate primii care au purtat cercei au fost bărbații, cu timpul aceștia și-au dat seama ca se potrivesc mai bine femeilor și au lăsat ca aceste accesori să fie purtate de ele de atunci până în ziua de azi.
Mulți băieți poartă cercei, așa cum și multe fete, totuși majoritatea băiețiilor începe să renunțe la ei, așa cum și fetele. Am văzut mulți prieteni, prietene care nu mai poarta, la unii care chiar s-au închis găurile din urechi.
La câteva fete cică le place, dar majoritatea nu suportă cerceii la bărbați, tocmai pentru ca sunt bărbați nu ar trebui să poarte, timpurile s-au schimbat!
Eu personal nu port nimic, fiindcă ma simt mai comod și nu văd niciun sens în a purta așa ceva.
Sfat prietenesc, fă ceea ce îți place fără să te gândești ceea ce le place fetelor. Ție ce îți place? Vrei cercel? Pune-ți cercel atunci!
E viața ta și faci ce vrei cu ea, trăiește-o cum îți place și cum doreștiwinking

| vmalex21 a răspuns:

Te duci si ti-o faci si vii pur si simplu acasa cu cercelul in ureche.Pana la urma cu sau fara cercel tot copilul lor rămâi.Vei avea ceva scandal dar asta e.Nu e o chestie precum un tatuaj cu care vei trai toata viata sau care iti va lasa urme adânci, cercelul ala se poate scoate si in majoritatea cazurilor nu se mai vede nimic după câteva luni.Iti iei si tu unul mai discret, nu,, cioburi,, de-alea de prost gust.De durut nu doare, simti mai mult un disconfort si o mica usturime, trebuie însă să fii foarte atent cu igienă zonei si cu îngrijirea de după.