| AnonimulcuSentimente a întrebat:

Salut,sunt la liceu și vreau să precizez că am niste colegi care mă iau de prost, adică să zicem că unul face o gluma pe seama mea și-mi dă o palmă, apoi încep și ceilalți cu glume proaste și e destul de enervant. Mă gândesc că le-am dat prea multă atentie și acum mi s-au urcat în cap, mă gândeam să-i ignor total dar până acum n-am reușit, dați-mi niste sfaturi sa rezolv problema!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Scapi in 3 moduri - te muti la alta clasa, ii bati sau esti inteligent si le dai replici bune.
De cele mai multe ori animalele stiu numai de bataie... Eu i-am ignorat/suportat dar cred ca mai bine te muti.

3 răspunsuri:
| Kerre a răspuns:

Incearca sa ii ignori, nu le acorda atentie si o sa observe ca comportamentul lor nu mai are nici un efect asupra ta, in cele mai multe cazuri o sa te lase in pace.