| Andrei199114 a întrebat:

Salut sunt o persoana mai timida, si nu reusesc sa ma integrez la scoala, majoritatea colegiilor imi iau ghiozdanul si il arunca etc. Cum pot sa ma integrez? Sunt clasa a 11 a

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi cu pistolu la scoala si cand vor sa ti-l arunce prin clasa il scoti si le zici, haideti jigodiilor fiecare la locul lui daca nu vreti sa o incurcati

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt niste jegosi, oricat nu ai place o persona e multa lipsa de bun simt sa iti bati joc de lucrurile ei, mai ales la aproape 18 ani. nu merita nimic oamenii aia

| neutrino a răspuns:

Nu din cauza timiditatii tale patesti ceea ce patesti, ci din cauza comportamentului tau fata de colegi. Renunta un timp la ghiozdan, cumpara-ti o mapa mai maricica.

| Andrei199114 explică (pentru neutrino):

Cum adica din cauza comportamentului meu? laughing Toata clasa are ghiozdan dooh.

| neutrino a răspuns (pentru Andrei199114):

Eu nu am avut ghiozdan niciodata si ma descurc foarte bine fara el. Notele nu depind de ghiozdan!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i nimic daca nu te integrezi, nici eu nu m-am integrat in nicio scoala/clasa/grup.Invata sa traiesti singura ca nu e atat de rau. Daca iti arunca ghiozdanul inseamna ca sunt lipsiti de bun simt asa ca eu nu m-as grabi sa intru in contact cu ei.

| SebastianBoanca a răspuns:

Pai ei te-au simtit ca esti o persoana mai sensibila care nu riposteaza si acum profita de asta. Ei sunt niste copii cu multe complexe si isi descarca drustrarea pe tine. Si inca ceva ce am invatat si eu: e foarte ok sa nu te integrezi in toate grupurile. Nu e neaparat sa te integrezi in toate si nu te schimba si nu iti cobora standardele doar ca sa te integrezi acolo. Asta e sfatul meu. Iti urez succes si o zi frumoasa! happy