| Alexandrul43 a întrebat:

Salut, tovarasi!

Deci hai sa va explic cum sta treaba: m-am indragostit lulea de o colega din clasa a 10a (sunt a 11a acum). Deci e dream girl, e tipul de femeie care ma atrage si cu care m-as vedea in viitor. Avem aceleasi pasiuni, hobbyuri, incredibil. Daca va uitati la intrebarile mele de pe profil o sa vedeti ca am mai intrebat cum sa ma bag in seama cu ea, cum sa o atrag...ma rog. Am facut-o pana la urma, pe timp de pandemie: i-am trimis un video pe snap cu un filtru, gen,, cu ce initiala o sa te casatoresti...plm, jocuri d-astea copilaresti, nu ma judecati, trebuia sa ma bag cumva cu ea in seama laughing. Mi-a picat initiala ei si intentionat i-am trimis videoul. Faza e ca mi-a raspuns cu? De aici discutia a continuat mai departe, i-am raspuns si eu cum ca ne-ar sta bine ghe ghe, glumesc )), i-am zis ca ne-ar sta bine impreuna si ia auziti raspuns la ea,, zici?", si tot vorbind, i-am zis ce simt pentru ea de atata timp, efectiv i-am scris un eseu, inima imi venise efectiv pe gat, nu stiu cati ati experimentat emotia asta laughing.
Surpriza a fost cand mi-a raspuns cum ca ea se afla,, intr-un fel de relatie" si este intr-o asa zisa,, perioada de plutire" (cine dracu mai stie ce inseamna si asta, complicate mai sunteti), revenind. Mi-a zis ca pe viitor ne mai cunoastem si poate cine stie. Asaa.
Cand a inceput liceul, eu cu niste colegi, tovarasii mei, ne-am dus la un restaurant, la o vorba, o caterinca. Acolo am dat de ea cu inca o prietena laughing A fost cam cringe situatia, dar trecem peste. M-am pus langa ea dar nu am vorbit prea mult. Ne-a intrebat daca ne-am facut iubite, ma rog, nu prea am stat sa ma gandesc ce insemna. Acum, recent am incercat sa mai vorbesc cu ea, faza e ca raspunde greu (minim o ora ca sa raspunda la un amarat de mesaj) si s-a intamplat sa ma lase in seen. De atunci am zis ca e o fata fara obraz, avand in vedere ca pe langa ca astept minim o ora la un amarat de mesaj...ma mai si lasi in seen si nici nu sunt vreo uratanie, sau ceva...ma rog. Daca aveti niste sfaturi, astia mai priceputi/e in relatii, astept raspunsuri.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici acum nu ai rezolvat problema, din octombrie anul trecut? Crezi ca aia te asteapta pe tine?

| aditimus a răspuns:

Ai rabdare cu fetele ele de obicei joaca dur, ai putea sa o scoti in oras pentru inceput.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, sunt orecum mai priceput în relații. am avut vreo opt mai intense. Nu mă am cu cele virrtuale, pe net. Greșeașa începătorului în relații. Să te centrei pe una, crezănd că aceasta va fi capărtul lumii tale. Asta prima ma mână. Adică să nu găndești cu capul ci cu alte organe.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Wa wa wa, pai stai asa. Adica daca nu iti raspunde este o fata fara obraz? Cum vine asta? Zici de ea ca este fata visurilor tale si apoi o judeci?
Este simplu, nu este obligata sa iti raspunda tie, ce naiba. Asa o sa faci cu toate fetele care te refuza? Treci peste, zau asa. Gandeste-te, ce ar crede o fata despre tine daca ar citi ce ai scrie tu aici in ultima parte? :/

S-a intamplat, fata nu te vrea. Asta este. Fii barbat.

| Alexandrul43 explică (pentru DoarBogdan):

Nu este absolut nici o problema ca m-a refuzat, ii respect decizia. Faza deranjanta este ca nu mi-a dat seen de la primul mesaj, am avut o discutie inainte, dupa care s-a intamplat.

| Nemessys a răspuns:

Unii zic de fete ca stau cu baieti care nu le acorda atentie, dar uite aici un exemplu ca se poate si invers.
Tu chiar ai nevoie de un an ca sa-ti dai seama ca tu esti catelusul ei si ca te invarte cum vrea ea? Nu este interesata de tine, treci la urmatoarea. Un barbat adevarat nu sta dupa curul unei fete de parca ar fi ea miss perfectiune.

| Ghengbeng18381 a răspuns:

Incearca Sa fii diferit decât prieteni tăi si spontan sa ii atragi atenția, fetelor le place esitul din comun, încarcă sa o ei peste picior în public, si sa o tachinezi... va funcționa, crede-măhappy Eu am venit în pijamale la școală, gest extrem? a funcționat! Mam remarcat de toți si ea plăcut!

| PlagueDoctor96 a răspuns:

Nu fi tu insuti! Daca esti gras sivei nu ii plac grasii nu o sa te placa, incearca sa ii fi pe plac

| ProblemeNasoale a răspuns:

Nu te arunca direct cu sentimentele... o sa se sperie sau o sa se joace cu tine pentru ca stie ca esti "in limba" dupa ea...fii tu..fii indiferent. o sa creada ca ti au scazut interesele si va incerca sa te faca din nou sa o placi, am trecut prin multe relatii..care mai de care.dar dintr o gluma..acum sunt cu o fata de 3 ani si ne intelegem perfect. De multe ori "m-am pus pe tava" si au fost relatii de 2, 3 saptamani. pentru ca tu esti fericit ca esti cu ea si ea stie ca o iubesti si ca o vei ierta mereu. sper ca te am ajutat. cum mi-a raspuns si mie la o intrebare dl. Sadrian46 "La varsta ta..gandesti cu inima. in loc sa gandesti cu mintea"