| Marioalexandru07121984 a întrebat:

Acum 2 ani m-am certat cu un prieten, eu eram cu el intr-o gașca in care ne știam din clasa 1.
El mereu pune problema așa.
De exemplu astăzi am vorbit cu colegii mei sa mergem ma ștrand apoi el le-a spus ca dacă vin eu nu vine el și ei nu au mai vrut sa ma ia, dar m-am întâlnit cu ei acolo și a fost foarte supărat.
Nu vreau sa ma împac cu el, dar cum sa stau mai mult cu gașca mea fără sa se supere sau sa ma îmbârlige?
Dau funda

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Dacă cei din gașcă te dau la o parte atunci e clar că nu îți sunt prieteni cu adevărat.
Căută-ți alți prieteni pe care să te poți baza.