| Andrei112243we a întrebat:

Salut TPU! Ajutați-mă și pe mine cu un sfat... M-am îndrăgostit ca un prost de o fata, precizez ca am mai fost împreună cu ea dar eram mai mici, adică nu pot sa spun ca la 13-14 ani e relație! Dar acum s-a schimbat totul de vreun an! Ea știe ca o iubesc mult și ca vreau sa fiu cu ea dar ea face mișto! Când am vorbit puțin mai serios cu ea a zis ca nu poate sa stea cu mine din cauza ca am stat cu toate zabaloasele sau ca ea nu vrea sa stea cu părinții mei și multe scuze de genul! Ma întreba des dacă o mai iubesc și după ce ii răspund îmi zice ca a fost o gluma și eu cred ca în unele situații mai face și mișto de mine! Ce sa fac sa scap de sentimentele astea ce le am pentru ea? O iubesc prea mult! O sa îmi spuneți sa o uit dar cum dacă o vad zi de zi (e vecina cu mine) cum sa îmi fac alta relație dacă tot timpul îmi e gândul la ea? (în ultima relație în loc sa strig numele fostei i-am strigat numele ei!) Ce e de făcut?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti pot da un singur sfat: cauta-ti o fata care sa aiba sentimente reciproce, pentru tine, fiindca aceasta nu are nimic pentru tine, odata ce face doar glume si mistouri, pe seama ta.

Cred ca exagerezi totusi, fiindca nu poti sa iubesti pe cineva "prea mult" odata ce nu v-ati iubit in realitate niciodata.
Fii realist si intelege ca relatiile de la 13-14 ani erau realtii de copii, de joaca si simpatie, iar acum, ca adulti, fiecare place pe altcineva (cel putin ea clar nu simte nimic pentru tine, facand doar glume si mistouri).

| Andrei112243we explică (pentru Violleta2022):

Am și specificat ca la 13 14 ani nu e relație! Și de iubit sa știi ca ne-am iubit și în realitate doar ca nu știu ce iubire era aia la 14 ani! Cum sa îmi caut o fata dacă îmi sta capul doar la ea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adică nu pot sa spun ca la 13 14 ani e relație. Ba e, dar e ca la 13-14 ani.
dar ea face mișto! Ca să scape de tine, fiindcă și ea simte la fel, și îi este frică de sex.
Să mergi la ea, să o scoți la un suc, să o săruți la despărțire. Știe ea ce este de făcut dacă tu nu știi.

| Andrei112243we explică (pentru sadrian46):

Ai înțeles tu rău nu acum are 14 ani! Acum are 18 și nu cred ca ii e frica de nimic

| FantasyBoy a răspuns (pentru Andrei112243we):

Probabil se gandeste la ceva serios, si ar dori o relatie cu unul care e la casa lui, care nu sta cu parintii. Incearca sa vorbesti serios cu ea despre asta, presupun ca nici ea nu are o sursa de venit lunar.