| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani si as dori sa va intreb daca pot sa plec cu avionul din Bucuresti(Otopeni) la Oradea?
1.Pot sa merg singur cu avionul la 11 ani?
2.Imi trebuie pasaport sau alte acte?
3.Ce lucruri sa imi iau la mine?
4.Matusa mea a zis ca daca vin imi cumpara ea bilet.Dar cum mi-l trimite mie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate marea majoritate a companiilor aeriene, nu accepta calatoria copiilor neinsotiti.
Iar cele care accepta, este cu conditia ca parintii sa plateasca serviciuld e insotitor de bord pentru tine si pasaport sau carte de identitate.

Conditiile sunt aici:
https://www.esky.ro/......-neinsotit

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Daaaar,tot nu am inteles ceva, ce acte imi trebuie daca ar fi sa plec cu un adult.A daaaaa, si cum imi trimite Matusa mea biletul daca ar fi sa plec cu un adult.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Bilete sunt electronice. E cumparat si nu trebuie sa faci altcev decat check in ul, fie online fie la aeroport