| nickskateshow a întrebat:

Am 12 ani si sunt cel mai scund de la mine din clasa, am 1, 50 m si toti au in jur de 1, 67 m - 1.75 m. Vreau sa va intreb daca alergatul ma ajuta la cresterea in inaltime si ce as putea sa fac sa ma mai inalt cat de cat. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alergatul te poate dezvolta într-o mică măsura, asta dacă nu cumva te gândeşti să practici atletism de performanţă.
Să te înalţi eficient şi rapid, apucă-te de un sport. Spre exemplu baschet sau înot, ambele fac minuni pentru înălţimea şi corpul tău. (Mai ales înotul, la partea a doua)

| nickskateshow explică (pentru anonim_4396):

In prezent fac Karate, Judo Si Kickboxing.Ma ajuta?