| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

am 15 ani si astazi am avut un conflict cu un baiat de 14 ani.
El a inceput sa ma jigneasca si sa imi zica lucruri nasoale.
Eu m-am enervat si m-am dus la el sa se potoleasca,nu s-a potolit si l-am impins de foarte multe ori,eram plin de draci.
Treaba e ca nu sunt in stare sa ii dau una(fata,burta, umar) din motivul ca eu o sa pic ca am dat in el si ca o sa fie scandal.
Treaba e ca tipul se da smecher ca el s-a batut, ca el nu stiu ce, ca vai doamne si continua sa ma jigneasca.
Si nu am initiativa sa-l pun la punct.
Cu frumosul nu a ascultat, data viitoare ce credeti ca trebuie sa fac?
Nu-mi spuneti ca trebuie sa le spun parintilor ca nu a rezolvat nimic.
Cred ca merita o palma sau ceva un pumn.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mai bine l-ai ignora, cu bătaia nu rezolvi nimic, poți avea probleme.
Nu îl mai băga în seamă.

| Alex_Alex_1996_biY4 explică (pentru Andreeush):

Dar nu pot nu se opreste din jignit

| Alex_Alex_1996_biY4 explică:

Nu are rost
nu se opreste din jignit

| SadLifeSadGirl a răspuns:

Pai eu cred ca nu ar trebui sa il bagi in seama. Daca faci acest lucru el o sa se gândească ca nu iti pasa de el și o sa te lase in pace. Apropo nu pune la suflet ce spune orice derbedeu despre tine.Lasal dracului sa se bată cu alți tu nu te baga. Daca cumva te agresează poti oricand sa ceri ajutorul unu polițist.Depinde si cum tea înjurat.Ce a făcut el poate fi denumit si agresarea verbală dar doar daca a spus cuvine urâte. Sper ca te_am ajutat si nu pune la suflet tot.NOROC^-^

| zookie333 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti pasteri calmul si sa nu ii dai atentie, iar daca nici asa nu se potoleste vorbeste cu rudele lui sau explica-i ca te deranjeaza comportamentul lui si nu vrei sa se ajunga la situatii neplacute.