| georgian24 a întrebat:

am 16 ani si fac sala de 3 luni...e bine sa bag proteine de la varsta asta? si daca "da" ce proteine imi recomandati? cel mai bun raspuns primeste funda. multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine. E prea devreme si ele nu-ti fac bine mai bine mergi la sala si gata nu incerca sa o rezolvi cu proteine pentru ca am un prieten si acum s-a lasat de ele si ii atarna pielea. Daca vrei poti sa iei dar trebuie sa te ti de sala mereu

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? atarna pielea de la proteine? tu esti REDUSA MINTAL?

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, legume, suplimente

Prietenul tau a luat "suplimente", care sunt tot mancare concentrata ( zer, lapte, albus de ou, soia, etc. ).

Pielea atarna EXCLUSIV de la grasime, NU de la proteine sau altele ( dar tu aparent NU AI CITIT O CARTE DE NUTRITIE IN VIATA TA )

Copil mic paralel, vorbeste el despre proteine si habar nu are despre ce vorbeste

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu deja bagi PROTEINE ZILNIC pentru ca mananci.

Cititi frate si voi CE INSEAMNA PROTEINE, inainte sa pui intrebari CRETINE de genul "sa iau proteine", cand tu iei deja de 16 ani!