| Garrix2004 a întrebat:

Salut TPU! Am 17 ani, sunt antisocial daca nu stau toata ziua in casă si ascult muzica sau imi gasesc alte activități? Nu am cu cine ieși pentru ca toți din sat beau sau fumează(fie ambele), chiar si cei mai mici decât mine.La liceu ma inteleg cu toți colegii mei chiar daca sunt timid, cel mai bun prieten al meu s-a lăsat de școală din cauza unor probleme in familie si de când nu mai este el nu sunt integrat in nici un grup.Cu el mai țin legătură pe messenger si mai vorbesc cu câțiva prieteni(tot online), dar nu e același sentiment de bucurie ca atunci când te intalnesti cu un prieten in realitate.Eu nu beau,nu fumez, sunt credincios, sunt timid si iubesc muzica (aș înnebuni daca nu ar exista).Am nevoie de un sfat, eu sunt problema? Ma scuzați ca am scris asa mult.
Dau fundă❤

Răspuns Câştigător
| eanadandre a răspuns:

* sunt antisocial daca nu stau toata ziua in casă si ascult muzica sau imi gasesc alte activități? * o sa iau intrebarea fara acel *nu* Daca ai cativa prieteni e ok,se vede ca socializezi cu ei deci nu esti. Daca ai avea prieteni ai fi in stare sa vorbesti cu ei,sunt sigura. (inca o dovada ca nu esti). Daca nu ai multi prieteni nu trebuie sa te duci imediat cu gandul ca *oare sunt antisocial?* nu functioneaza asa. Nici eu nu prea am prieteni,decat online si mi-e foarte bine,as putea fi prietena cu toti pe care ii cunosc dar nu sunt genul meu sau eu genul lor (au gandiri diferite care nu se potrivesc la toti sau acele dependente de la o varsta destul de frageda). Sa nu te imprietenesti cu cei care beau sau fumeaza, te pot trage si pe tine in jos. Putem trai si fara prieteni presupun si nu, nu esti tu problema rolling on the floor)) Si eu pe cand stateam la tara ieseam mai mult singura, cu castile in urechi si imi vedeam de drum, nu era o problema. Si nu stiu ce sentiment de bucurie ai simti cand iesi cu cineva afara ca am mai iesit si eu cate cineva si nu simteam nimic ok...cat despre activitati, gaseste-ti ceva de facut totusi, nu stiu ce sa zic despre asta, nu ai un hobby, ceva?

btw daca vrei sa ne imprietenim online iti pot da insta-ul =)

| Garrix2004 explică (pentru eanadandre):

Imi poți trimite Instagram-ul im privat si scuze ca am pus acel nu la început, nici nu l-am observat

| 1997onur a răspuns (pentru Garrix2004):

Vezi cai de treaba fata ieșiți la un suc ceva serios meritati o șansa amandoi succes.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu esti tu problema ci ceilalti care au astfel de vicii. E foarte bine ca nu stai pe langa ei. Nu ai nevoie de astfel de oameni langa tine. Tine legatura doar cu persoanele care sunt ok si cu prietenul tau. Concentreaza-te pe scoala, gaseste hobby-uri/lucruri de facut online (un blog, joca-te ceva, urmareste lucruri interesante pe Youtube, scrie postari/stiri etc. pe insta sau Facebook ca asa iti si gasesti oameni cu care sa interactionezi), fa sport, citeste si preocupa-te de intrarea la o facultate. Sunt sigura ca nu vrei sa ramai la stadiul de liceu terminat, asa ca, atunci cand o sa ajungi la facultate o sa dai de oameni misto cu care sa legi prietenii. Multa bafta in ce iti propui!

| haileewatson a răspuns:

Imprieteneste-te cu ceilalti colegi de liceu si iesi cu ei happy