| vladys a întrebat:

am luat un 6 in teza la matematica si facand meditatii si acum mama e suparata pe mine si vreau sa merg la o petrecere si nu vrea sa ma lase.cum pot sa o conving?

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Pai eu i-as zice asa " Auzi da tu ce crezi ca rezolvi daca nu ma lasi la petrecere? crezi ca deodata voi deveni super geniu? crezi ca voi sta in noaptea petrecerii sa invat? si am luat o nota mica cu toti cu meditatii, sunt si eu om, nu e asa de simplu pentru mine cu atata presiune, mai lasa-ma sa ma distrez ca nu o sa fiu tanar mereu. Si stai linistita ca nu sunt prost, o sa invat, o sa ajung si la facultate, toate la timpul lor dar acum trebuie sa profit de ocaziile frumoase asa ca te rog, vrei sa fiu fericit? lasa-ma la petrecere." Desigur nu trebuie sa iei tot cuvant cu cuvant laughing bafta