| anonim_4396 a întrebat:

.. Am nevoie de un sfat bun...
Am 13 ani si nu vreau sa stau cu niciunul dintre parintii mei. Actual stau la tata dar se imbata in zilele lui libere ( o zi munceste, o zi e liber ) si imi face ditamai circul: arunca cu lucruri, ma loveste, ma tranteste de pereti, imi zice lucruri urate : " nu o sa ai niciodata prieteni ", "o sa fii un nimic in viata " zambind! Ma pedepseste daca pun o haina pe fotoliu, s-a.
La mama nu vreau sa stau deoarece patul ei e rupt, ma pune sa fac inconjurul lumii, nici nu ma vede prin casa si daca nu fac ce zice ea ma ameninta cu bataia. Toate lucrurile acestea ma traumatizeaza s nu mai suport! Tata mi-a zis odata : " Mami nu te vrea, crede-ma! Eu o sa fac anumite demersuri si nu o sa mai stai la mine, voi fi liber! Casa mea, viata mea, tu o sa stai la un camin, asta-i viata! "
NU MAI SUPORT, VREAU SA EVADEZ ODATA, SA UIT DE TOT, INCEP SA CRED CA NU MAI AM MOTIVE SA TRAIESC, AJUTOR VA ROG!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Suna la protectia copiilor, este trist ce sa spun

| Dante3 a răspuns:

Chill down.Nu ești singurul/singura care au trecut prin asta.Trebuie să locuiești cu unul din ei că altfel nu se poate.Eu aș zice sa stai cu mama ta și să-ti găsești un hobby prin care sa uiți de chestiile astea.