| anonim_4396 a întrebat:

am o întrebare pot spune mult întâlnită. Însă niciodată nu i-am găsit un răspuns bun
Se întâmplă în viața asta să întâlnești pe cineva mai special, nu e nimic rușinos după părerea mea
Să spunem că admir o fată, nu sunt disperat sau chestii de genul.Și vreau să-i arăt acest lucru, fără lucruri spuse în mod direct, este genul de persoană cu care n-ar funcționa așa.Cum aș putea să-i demonstrez acest lucru, având în vedere că ne vedem numai la școală?
Nu sunt foarte îndrăzneț de fel, de aceea aș vrea să fie fapte ușor de practicat și care nu necesită mult efort psihic laughing Mai pe scurt, ceva original, știu deja chestiile cu cadouri, sau să vorbesc des cu ea, dar vreau niste lucruri diferite.
Dau funda unui răspuns bun, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Am o chestie sa simt energiile oamenilor prin ceea ce scriu. laughing Imi place energia ta, e foarte misto si cred ca esti un tip tare de treaba. De aia eu zic ca te poti baga in seama cu ea, pari a fi o prezentare tare placuta. Incearca sa treci peste rusine, gandeste-te ca si ea e om ca tine, nu ai de ce sa te simti jenat sau rusinos.
Daca ti se pare mai ok pentru inceput abordeaz-o pe retele sociale.

| Lupu_Rafael_1981 a răspuns (pentru Adry05):

De ce pe retele sociale, fetelor nu le place asta, o stiu din propria experienta, cel mai bine este fata in fata chiar daca esti timid, eu cred ca are mari sanse sa fie cu acea fata dar o sa le distruga daca face asta pe retele de socializare.

| Adry05 a răspuns (pentru Lupu_Rafael_1981):

Eu sunt fata si n-am problema daca sunt abordata online daca tipul e simpatic si avem ce vorbi. Daca o fata n-a vrut sa vorbeasca cu tine online nu inseamna ca fetelor nu le place sa li se scrie si online, nu mai generaliza aiurea. Inseamna ca nu esti tu o prezenta suficient de placuta online.
Daca e prea timid s-o abordeze direct in fata, decat sa nu vorbeasca deloc cu ea mai bine asa.

| WorldTraveler2553 a răspuns (pentru Adry05):

Timid sunt și eu, însă am început să-mi dau drumul cum s-ar zice...Nu prea ține de asta, e genul de fată care s-a obișnuit în anturaje. Până și dacă o întreb ce face, cei din jurul ei râd crezând că eu o plac, iar ea nici nu se uită la mine.
Nu e vorba de cum arăt. Nu vreau să mă dau mare, dar asta nu e o problemă. Problema mea e că sunt puțin introvertit, în sensul că nu prea mă bag în conversațiile lor, doar din cauză că ei s-au obișnuit mult mai mult unii cu alții decât cu mine pe parcursul anilor de școală.Mă refer la ea și prietenele / prietenii ei

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Spune-i ce-ti trece prin cap...
Gen" Stii, te plac atat de mult, incat as fi in stare sa jefuiesc cu tine o banca, doar sa stam impreuna in puscarie"
Acum desigur, asta e doar o idee, in realitate ea ar fi la penintenciarul de femeiei iar tu la cel de barbati, deci in realitate nu se aplica, dar asa ca modalitate de-ai spune subtil ca-ti place de ea, merge.
Ideea e ca trebuie' sa fii spontan si sa-i spui ce-ti trece prin cap, sa faci ce vrei tu, nu trebuie sa te iei dupa sfaturile noastre, ca ar fi doar o amagire, atat pentru tine cat si pentru ea.

| Lupu_Rafael_1981 a răspuns:

Cea mai buna abordare e cea directa fata in fata incearca sa vorbesti bland cu ea cand ii spui ce simti pentru ea. Daca fata simte ceva petru tine o sa spuna si ia acelasi lucru dar daca evita sau supe alt ceva, nu e vina ta mai are balta peste.Si eu am dat-o in bara cu 2 fete si una e o colega de clasa. Daca te refuza primele zile o sa te simti ciudat.Dar tu esti baiat si daca arati cat de cat bine ai sanse mari. Daca fata are aspirati la altul asta e.