| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,am o problema cu o fata,o inceput sa imi placa de ea din Mai anul trecut si treptat am devenit prieteni,nu am fost impreuna sau ceva de genu asta,doar prieteni,si vara trecuta i-am spus ca o plac si credeam ca si ea ma place dar cand i-am spus a zis:,,pai ca nu stiu...,,si de atunci pana prin iarna nu prea am mai vorbit,pe la scoala ma mai ignora cateodata si nu stiu ce sa fac,sa ma apropii iar de ea(cu toate ca nu prea vrea dupa cum se comporta cu mine)sau sa o las in pace,cu toate ca am incercat dar pur si simplu NU POT, orice gand ma duce la ea.Va rog sa imi spuneti ce sa fac,si daca asta vara mi-a dat de inteles ca ma place de ce nu a spus acelasi lucru si cand i-am spus eu, ce sa faaaaac...dau funda va rog!

2 răspunsuri:
| Heng a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Singura varianta ar fi sa o lasi in pace, din moment ce te ignora e clar. Sentimentul dispare cu timpul. Parerea mea e ca ar fi bine sa o ignori si tu, sa vezi cum reactioneaza si in functie de cum reactioneaza iei o decizie.

| ElenaSA a răspuns:

Poate ca nu vrea sa-ti dea sperante si sa strice relatia voastra de amicitie sau nu stie ce simte, cum sa reactioneze la asa o declaratie. Zic sa o lasi in pace o perioada sa vezi cum reactioneaza daca nu-i dai atentie.