| george1598 a întrebat:

Am o problema de ceva vreme.Deci, pentru inceput, mie mi-a placut nespus de mult de o colega anul trecut si i-am spus asta. Ea a zis ca si ea ma place si am stat cu ea vreo 2 zile, nimic mai mult. apoi, intr-o seara am invitat-o in oras pentru ziua urmatoare si ea a acceptat, dar ziua urmatoare m-a sunat si plangea si mi-a zis ca nu poate fii cu mine, dar nu mi-a zis de ce."ma considera ca pe un frate". Am aflat, intre timp ca din cauza unui alt baiat, mai badaran, nu mi-a oferit o sansa. Si nu am mai vorbit cu ea de atunci...Acum vreo luna, prietenul meu cel mai bun mi-a spus cat de mult tine la ea si imi vorbeste continuu de ea. Acum intervine problema: zilele trecute am vorbit cu fata si mi-a spus ca a gresit cand m-a refuzat atunci si ca ii pare rau ca timpul e ireversibil. Mie mi-au revenit sentimentele pentru ea, dar acum imi e frica sa nu stric prietenia cu prietenul meu ( scuzati exprimarea). Stiu ca el tine mai mult la ea decat mine si eu sunt genul de baiat care m-as sacrifica daca ea ar vrea sa fie cu el, dar chestia e ca ea nu tine la el, mi-a spus asta. Acum nu stiu ce ar trebui sa fac X_x. Voi ce ati face in locul meu? sad
Scuzati ca am scris atat de mult! happy

Funda!

Răspuns Câştigător
| PiinkSmiile a răspuns:

Hey!
Hmm...cam grea chestie. Daca o alegi pe ea, il risti pe el, daca il alegi pe el, o risti pe ea.
Te-ai gandit sa discuti cu prietenul tau? Sa-i spui ca ai sentimente fata de ea? Si ca ea te vrea? Poate va fi intelegator sau daca nu...nu.
La tine e foarte greu, deoarece tu esti o persoana mai sensibila, care renunta la tot doar ca sa-i vada pe ceilalti fericiti.
Poate nu vrei sa renunti la prietenia cu acel amic, dar gandeste ce ar face el in cazul asta.Nu vreau sa te duc la gandul sa-ti distrugi prietenia, ci doar sa vorbesti cu el.
Spune-i si fetei ca tu ai sentimente fata de ea, dar are si prietenul tau si nu stii ce sa faci.
Poate veti gasi o modalitate impreuna sa iesiti cu bine din toate astea.
Singurul lucru pe care il poti face este SA DISCUTATI!
Oricum BAFTA!

5 răspunsuri:
| Adella92 a răspuns:

Vorbeste si cu ea si cu prietenul tau in particular. este cel mai bine sa le explici la amandoi situatia pentru ca intr-un fel este pacat sa dai din nou cu piciorul la o relatie care poate fi frumoasa..si el fiindu-ti prieten daca ii explici cum stau lucrurile ar trebui sa inteleaga ca fata pe tine te place, daca nu intelege inseamna ca nu iti e asa prieten cum crezi tu

| plasticsmile a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i sa ii spuna adevarul prietenului tau, tu nu trebuie sa intervii cu ceva intre ei doi acum ca mai apoi el sa interpreteze gresit, indeamn o sa ii spuna tot ce s-a intamplat intre voi doi in trecut si ca in momentul de fata ea doreste sa fie cu tine

| george1598 explică (pentru plasticsmile):

Ea i-a spus prietenului meu ca tine la el ca la un frate, nimic mai mult, dar el nu a inteles pe deplin asta si nu vrea sa inteleaga. eu am incercat odata chiar sa-i combin, dar ea nu a vrut si i-am zis lui asta, dar tot nu intelege.tot la ea sta cu gandul. straight face

| plasticsmile a răspuns (pentru george1598):

Pai sa ii spuna ea clar si verde in fata ca nu isi are rostul sa se gandeasca la ea pentru ca sentimentele nu sunt reciproce,... daca el nu a inteles asa sa ii spuna verde in fata tot ca e pacat sa se risipeasca o asa iubire dintre voi

| BLeur a răspuns:

Salut pretene.

Ăăăăă, dacă tu crezi că asta e prietenie între voi doi, e clar. În primul rând, într-o prietenie fată/fată - băiat/băiat nu TREBUIE niciodată să intervină vreun băiat/fată [ depinde de caz ]. Este clar ce prieten îţi e el dacă ar renunţa la tine pentru ea. Din câte ai zis tu, ea te PLACE pe tine nu pe el. Nu o să-l placă pe el, degeaba încearcă. Îţi bat la pariu că tot pe tine te ia iubii. Părerea mea, combină-te iară cu tipa asta şi nu mai lăsa nimic să vă despartă. Dacă ' prietenul tău cel mai bun ' se supără pe tine, spune-i să te lase în pace, să nu te mai caute etc. Nu îţi e prieten, deschide ochii.

Baftă.