| Robyeu a întrebat:

Am si eu o intrebare cum se numeste stilul de lupta care se bazeaza pe punctele vitale ale corpului uman,mai exact care ataca punctele vitale ale adversarului, sau nu exista? Multumesc anticipat! Ofer Funda+Vot

Răspuns Câştigător
| mamasiita a răspuns:

Se numeste aikido
funda?

| Robyeu explică (pentru mamasiita):

Mai astept cateva pareri si apoi daca e o sa iti dau si funda big grin

| mamasiita a răspuns (pentru Robyeu):

Unchiul meu e fondator wshu si stie toate stilurile de lupta ....deci... nu gresesc

| Robyeu explică (pentru mamasiita):

Tot de aikido am auzit si eu dar vroiam sa fiu sigur, oricum merci o sa iti funda! Dar totusi parca nu e ce caut eu am vazut cateva tutoriale in care mai mult se bareaza atacurile adversarului, decat ataca punctele vitale!