| T3n a întrebat:

Am si eu o problema, deci mi-am luat un telefon la abonament (un LG e400, abonamentul pe Vodafone) si vreau sa bag in el alta cartela, tot de Vodafone, tot la abonament dar in acelasi timp si cartela din acest LG vreau sa o bag in alt telefon (un Nokia asa 300) insa cand vreau sa bag cartela imi cere cod de siguranta...care e ala, m-am uitat pe contract dar nu gasesc nimic legat de asa ceva! Ma poate ajuta cineva cu o solutie?

4 răspunsuri:
| d33a15 a răspuns:

Ai incercat 1234.de obicei asta e codul de siguranta la Vodafone.

| T3n explică (pentru d33a15):

Am incercat dar nu a mers, si 1234 e pin-ul, dar nu inteleg de ce numai la cartela aia imi cere codul de siguranta, la oricare alta cartele nu-mi cere!

| d33a15 a răspuns (pentru T3n):

Poate la telefon iti cere codul, si nu la cartela.

| T3n explică (pentru d33a15):

Si ala de unde il pot lua?