| DyNaM0 a întrebat:

mi-am luat telefon la abonament de la Vodafone si tata a facut abonamentul pe cartela sa. Dar el primeste si net pe care nici nu-l poate folosi deoarece are C1 sau 2... ma rog, se poate muta abonamentul pe cartela mea? [care e tot de Vodafone :]]]

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Cred ca mai sigur te poate lamuri la un magazin Vodafone. Eu sunt tot la Vodafone si acum vreo 6-7 luni am dorit sa schimb numarul ( eu am abonament), adica sa imi transfer abonamentul pe alt numar, mi-a spus ca se plateste, nu mai stiu exact suma ( era in euro) si ca nu am cum daca nu mi se incheie contractul.
Dar poti sa incerci, politica la Vodafone se schimba mai mereu, poate s-a schimbat si legat transfer.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau ca sa transfere abonamentul lui pe cartela ta, si veti ramane fiecare cu numarul lui. E singura solutie.
Ori poti sa ii activezi wifi hotspot si sa intrii pe net-ul lui cu telefonul tau. Dar hotspotul se dezactiveaza automat dupa un timp de nefolosinta si pai trebuie activat iarasi. Asta e mai complicat.

| DyNaM0 explică (pentru anonimg):

Deci omule tata am zis ca are C1 nici sa intre pe net nu poate ce hotspot visezi

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu se poate, poti sa iti faci si tu abonament pe acelasi titular adica tatal tau, dar pe cartela ta, sau poti sa iei cartela tatalui tau si el ti-o ia pe a ta.
Se mai poate schimba abonamentul pe alt numar, dar costa dar asta dupa inchierea contractului ( 1 an sau 2 ani, depinde cand l-a facut). Pentru mai multe informatii te-as ruga sa te duci la un magazin Vodafone ca sa fii mai sigur.

| DyNaM0 explică (pentru LaLaura):

Mda nu putem schimba cartelele ca as fi facut asta ca nu-s atat de idiot. Dar il stiu o multime de oameni pe nr-u ala
si pe mine colegii si prietenii pe al meu
deci...

| LaLaura a răspuns (pentru DyNaM0):

Cred ca mai sigur te poate lamuri la un magazin Vodafone. Eu sunt tot la Vodafone si acum vreo 6-7 luni am dorit sa schimb numarul ( eu am abonament), adica sa imi transfer abonamentul pe alt numar, mi-a spus ca se plateste, nu mai stiu exact suma ( era in euro) si ca nu am cum daca nu mi se incheie contractul.
Dar poti sa incerci, politica la Vodafone se schimba mai mereu, poate s-a schimbat si legat transfer.